Peruki naturalne po chemioterapii

Peruki naturalne po chemoterapii a poczucie komfortu

Choroby nowotworowe i konsekwencje leczenia chemioterapią niosą za sobą duże obawy o utratę włosów. Problem dotyczy obu płci, choć mężczyźni rzadziej sięgają po peruki. Włosy dla pań są atrybutem kobiecości. Ich brak potrafi powodować obniżenie pewności siebie. Najczęściej początkowo występuje problem z przyzwyczajeniem się do noszenia peruki, ale szybko staje się to codziennością. W pierwszej kolejności panie szukają rozwiązania, w którym włosy będą jak najbardziej podobne do ich naturalnych oraz miały połysk, a nawet lekkie naturalne zniszczenie, upodabniające perukę z ich włosami, które właśnie straciły. Rzadko która kobieta może przecież cieszyć się idealnie wyglądającymi włosami, jak ma to miejsce w przypadku większości peruk syntetycznych. Dlatego dążenie do podobieństwa własnych włosów sprawia, że panie w pierwszej kolejności przyglądają się ofercie peruk z włosów naturalnych.

Peruki naturalne po chemioterapii – dostosowanie fryzury

Peruki z włosów naturalnych nie są w wyglądzie tak doskonałe, jak syntetyczne. Są pozyskane z ludzkich włosów, które w naturze mają różną kondycję. Producent oferując model peruki, stara się zachować powtarzalność i podobieństwo koloru, fasonu, długości i wagi. Reszta to kwestia przypadku, którego nie potrafimy przewidzieć. Są włosy, które będą podatne i będą układały się praktycznie same, ale trafić się mogą i takie, gdzie modelowanie i układanie będzie wymagane przed każdym założeniem. W obu przypadkach bardzo ważne jest, aby nowo zakupioną perukę dostosować do swoich potrzeb i dopiero potem użytkować.

Dostosowanie peruki naturalnej po chemoterapii

Peruki w naszym sklepie są wykonywane w sposób maszynowy i ręczny. W każdym przypadku mogą trafić się włosy, które będą wypadały. Perukę należy dokładnie wyczesać, aby usunąć resztki niezamocowanych włosów z procesu produkcji. Czasem mogą urywać się pojedyncze włosy, a czesanie ma na celu ich usuniecie.
Następnie warto poprosić osobę fryzjera, o dostosowanie fryzury do naszej twarzy. To kwestia czasem jedynie podcięcia końcówek. Im dokładniej peruka będzie dopracowana, tym ładniejszą fryzurą będziesz się cieszyła. Na koniec zostaje wymodelowanie włosów.

Dobrze dobrana i odpowiednio dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb, przywracają naturalny wizerunek, dzięki temu polepszają samopoczucie i komfort psychiczny.

show blocks helper
Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał