Rabaty, gratisy i konkursy

 

W 2013 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wdrożyliśmy do sklepu program lojalnościowy, czyli system rabatowy. Często klienci pytają nas o zniżki, czy gratisy, bardzo często przy pierwszym zakupie, np. jednej peruki. Niestety, nie możemy każdemu klientowi przyznawać rabatu, ale dla tych stałych, kupujących co jakiś czas w sklepie Sagatia, mamy specjalne oferty. Rabaty

Budując sklep internetowy wychodziliśmy z założenia, że peruki są takim samym produktem, jak buty, sukienka, czy spinka do włosów. Z uwagi na to, że znaczną grupą odbiorców są osoby, które los i tak już dotknął swoją „nie-łaskawością” uważamy,że peruki nie mogą być traktowane jako produkt niszowy, z wywindowaną ceną i nieetycznym jest wykorzystywać fakt, że „i tak kupią, bo jest im potrzebne”.

Jednak praca w prowadzeniu sklepu to nie tylko kupić-wstawić-sprzedać-wysłać. To cały szereg innych czynników, na które składa się mnóstwo czynności, roboczogodzin, zakupu sprzętu, reklamy i innych. Stąd uznaliśmy ze poziom zaproponowanych cen jest optymalnym kompromisem zarówno dla kupujących, jak i dla nas – sprzedawcy.

To samo odnosi się do rabatowania. Jeżeli ktoś jest w stanie udzielać 30-40% upustów, oznacza to, że jest w stanie tyle oddać ze swojego zysku i tak mu się opłaca. Sklep Sagatia ma optymalnie skalkulowane marże i upusty, czasem dla niektórych symboliczne, po prostu nie mogą być większe. Abyśmy mogli utrzymać się i rozwijać dalej.

Niemniej jednak każdego cieszy choć mała gratyfikacja, czy drobny gest za lojalność zakupową. Stąd w sklepie Sagatia.pl wprowadziliśmy system rabatowania dla zarejestrowanych klientów.  Dokonując zakupu po zalogowaniu w naszym sklepie mają Państwo wgląd na poprzednie zakupy, w tym ich wartości. Program pilnuje historii sumując jej wartość od początku istnienia konta klienta. W zależności od wielkości obrotu są wprowadzone progi rabatowe. Nasz system rabatowy opiera się na poszczególnych progach:
– od 1000,00 zł  do 2999,99 zł  – 3 %
– od 3000,00 zł  do 4999,99 zł  – 5%
– od 5000,00 – 6%

Warto pamiętać, żeby nasze punkty się naliczały, koniecznie trzeba być zalogowanym na aktywne konto i dokonywać z niego zakupów. Po dokonaniu zamówienia bez konta, nie jesteśmy w stanie dodać punktów (czyli wartości zakupów).
W przypadku zwrotu produktu, punkty zostaną odjęte z konta.
Po przekroczeniu pewnego progu rabatowego klientowi będzie wyświetlała się już cena z upustem.
System nie działa za pośrednictwem Allegro, przy zakupach w sklepie bez zalogowania, oraz w zamówieniach składanych telefonicznie, czy drogą mailową.

Gratisy

Składając zamówienie drogą internetową przez sklep, nawet bez zalogowania, często już powyżej 100 zł, klient może wybrać sobie mały upominek-niespodziankę 😉 Są to spinki, breloki, gumki do włosów, czy kosmetyczki. Rodzaj wyświetlanych gratisów jest zależny od wysokości zakupu w koszyku. Największym zainteresowanym w ostatnim okresie cieszyły się pinsy.

Fanpage

Dodatkowo, na naszym facebookowym profilu czasem organizujemy konkursy, gdzie można „zgarnąć” dodatkowe rabaty, lub wygrać jeden z naszych produktów.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części, lub w całości.