
Nosząc na co dzień perukę, musimy wiedzieć, jak odpowiednio ją pielęgnować. Peruki z włosów syntetycznych oraz naturalnych wymagają odpowiedniego rozczesywania. Tylko dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się z jej użytkowania przez długi czas, a na co dzień radować się piękną fryzurą.
Podczas rozczesywania peruki musimy być delikatni i ostrożni, aby jej nie zniszczyć. Peruki są zdecydowanie bardziej delikatne, niż włosy naturalne, dlatego, aby móc cieszyć się nimi przez jak najdłuższy czas, należy w odpowiedni sposób je rozczesywać. Przed przystąpieniem do rozczesywania peruki możemy spróbować przeczesać ją najpierw za pomocą palców rąk. W ten sposób delikatnie rozplączemy poplątane i posklejane włosy. Ta metoda sprawdza się także, gdy nasza peruka ma kręcone loki – warto więc z niej skorzystać.
Jakiego grzebienia lub szczotki używać do rozczesywania peruki? Warto zainwestować w szeroki grzebień z szerokimi ząbkami i miękkimi końcami. Szeroko rozstawione ząbki zmniejszają ryzyko wyrwania włosów i w prosty, i bezproblemowy sposób rozplątują i rozczesują włosy. Możemy użyć także szczotki o miękkim włosiu. Unikajmy szczotek z ostrymi, plastikowymi bądź metalowymi ząbkami. Nie sprawdzą się one w przypadku peruk. Miękkie włosie nie uszkodzi peruki, lecz zatopi się delikatnie we włosach, dokładnie je rozczesując.
Włosy rozczesujemy od dołu, zaczynając od końcówek, kończąc na górze, używając przy tym delikatnych ruchów. Włosów nie ciągniemy i nie rozczesujemy na siłę. Gdy napotkamy splątane włosy, spróbujmy rozplątać je ręcznie. Nagłe, silne ruchy mogą zniszczyć perukę, a ta z reguły służyć ma nam przez jak najdłuższy czas. Kierując się wyborem odpowiedniego grzebienia, warto wybrać produkt o cechach, takich jak:
Czy podczas rozczesywania peruki mamy mieć ją na głowie, trzymać w ręku, a może na statywie? Rozczesywanie peruki zalecamy, gdy jest ona umieszczona na statywie bądź manekinie. Nie bez powodu – rozczesywanie peruki w taki sposób jest wygodne i przede wszystkim bezpieczne. Mając perukę przed sobą, możemy ją obracać i uzyskać dostęp do trudno dostępnych obszarów. Jeśli nie posiadamy manekina bądź statywu, warto zastanowić się nad jego kupnem. Statyw doskonale nadaje się również do suszenia peruki, a tę trzeba również regularnie myć.
Jak często rozczesywać perukę? Należy robić to po każdym jej noszeniu. Podczas jej użytkowania włosy w naturalny sposób ulegają splątaniu. Co więcej, włosy narażone są na różne warunki atmosferyczne np. na wiatr i deszcz, podczas których w łatwy sposób się plączą i powstają kołtuny. Włosy rozczesać należy także przed ich umyciem. Jeśli tego nie zrobimy, będzie je znacznie trudniej rozczesać, gdy już wyschną. Jeśli zamierzamy zabrać ze sobą perukę w podróż bądź chcemy ją w odpowiedni sposób przechowywać, możemy w tym celu kupić specjalny worek do przechowywania peruki. Polecamy worki ze śliskiej, połyskliwej satyny, wykończone solidnym ściągaczem.
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2005 - 2025 Sagatia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności.
Realizacja projektu: Igor Chudy
Twój koszyk