Peruki mono top

Peruki mono top najbardziej komfortowym rozwiązaniem

Znaczna większość z dostępnych produktów jest wykonana systemem maszynowym na bazie siateczki z gumowych pasków, do których są trwale przymocowane włosy. Część peruk posiada wzbogacenie bazy o wstawkę mono top. To duży element części ciemieniowej, który jest wykonany ręcznie, w formie manufaktury. Często nazywany tez mikro skórą.

 

pokaż pomocnika bloków
Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał

Wstawki hand made w perukach mono top

Mono top jest bardzo cienki, w naturalnym kolorze skóry. To bardzo gęsta siateczka, do której specjalnym szydełkiem są mocowane pojedyncze włosy. Tak wykonana wstawka, wszyta do części ciemieniowej peruki sprawia wrażenie, że włosy wyglądają, jakby wyrastały z głowy. Przez oczka siateczki widać naturalną skórę głowy – wstawka jest cienka i bardzo przewiewna. Dlatego ten model jest ceniony jako jeden z najbardziej komfortowych i realnie wyglądających.

Peruki z mono top w ofercie sklepu Sagatia

Jeszcze kilka lat temu należały do niszowej oferty. Związane jest to zapewne z ich ceną – tam, gdzie wchodzi w grę rękodzieło, tam cena zawsze będzie wyższa, niż w procesie automatycznej produkcji. Dziś jednak kobiety stawiają przede wszystkim na jakość i wygląd włosów w perukach. Peruki mono top stały się modnym dodatkiem jak buty czy torebka, coraz podobniejsze do włosów rosnących na głowie, dlatego chcąc uniknąć wścibskiego wzroku innych osób, panie poszukują tych modeli, które nie zdradzą po sobie, że to peruka. Dostępność tych modeli jest dziś znaczniej większa i są dedykowane dla klientów najbardziej wymagających.

Ceny peruk z mono top

Przede wszystkim czas produkcji i fakt ręcznego wykonania ma decydujący wpływ na cenę. W nieznacznym stopniu koszt generuje też sam materiał – włosy syntetyczne, czy naturalne.
W obu jednak przypadkach ceny tych peruk będą zawsze dwu, trzy krotnie wyższe niż tych samych modeli wykonanych w pełni maszynowo. Wiele osób jednak uznaje, że komfort i rękodzieło warte są wyższej ceny.

star star-empty