Peruki damskie naturalne

Peruki damskie naturalne najwyższej jakości

Bardzo często klienci w rozmowie podnoszą temat wyboru zakupu peruki z włosów syntetycznych, czy naturalnych. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które produkty są lepsze. Zarówno jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników.
Po peruki damskie naturalne sięgają najczęściej osoby, które szukają takich włosów, które wizualnie nie będą zdradzały, że to nie te żywe, rosnące z cebulek na głowie. Faktycznie, te peruki mają nieco dłuższą żywotność, ich końcówki nie mechacą się, jednak pod jednym warunkiem – że się o nie prawidłowo dba. Włosy w tych perukach są wprawdzie ludzkie, jednak o jednym trzeba pamiętać – to są włosy martwe.

 

pokaż pomocnika bloków
Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał

Pielęgnacja peruk damskich naturalnych

Powierzchnię pojedynczego włosa stanową łuski włosowe, które są ruchome. Zamknięcie łusek powoduje, że są one gładkie i lśniące, a otwarte narażają włosy na urywanie się i zmatowienie. W naturze takim najprostszym sposobem zamykania łusek jest proces czesania. Wówczas łój ludzki, zwany sebum, podczas szczotkowania okazuje się naturalnym kosmetykiem, który nawilża włosy oraz powoduje zamykanie się łusek. W perukach samo czesanie nie tylko nie poprawi kondycji włosów, ale bez wsparcia może je tylko uszkodzić.

Aby prawidłowo pielęgnować peruki damskie naturalne należy pamiętać o ich regularnym myciu. Włosy należy ostrożnie wyczesać i pod strumieniem bieżącej wody, zachowując kierunek włosów „z góry do dołu” zmoczyć dokładnie. Następnie należy delikatnie, nie plącząc włosów, wmasować szampon. Na rynku, w każdej drogerii, mamy do dyspozycji całą paletę szamponów i odżywek dedykowanych do włosów farbowanych. Sugerujemy stosowanie kosmetyków z tej konkretnie linii, ponieważ zamykają łuski i pomagają zachować kolor włosów.

Ponownie płuczemy włosy pod strumieniem wody i używamy drugi raz szamponu. Po dokładnym wypłukaniu wodą każdorazowo stosuje się odżywkę do włosów. Tą, po nałożeniu, rozprowadzamy rzadkim grzebieniem, najlepiej kauczukowym, dostępnym w sklepie Sagatia, od nasady włosów aż po same końcówki. Na koniec, zgodnie z zaleceniami producenta kosmetyków – spłukujemy. Tak przygotowane włosy wycieramy ręcznikiem, suszymy i modelujemy. Można stosować wyższe temperatury (suszarka, lokówka), jednak należy uważać, aby nie uszkodzić struktury włosów.
Pamiętajmy, aby peruki damskie naturalne cieszyły użytkowniczki jak najdłużej i zachowały swój atrakcyjny wygląd muszą mieć odpowiednią pielęgnację.

star star-empty