Peruki naturalne półdługie

Oferta peruk naturalnych półdługich w sklepie Sagatia

Peruki naturalne półdługie są chętnie wybierane przez klientki z uwagi na szeroki wachlarz możliwości. Sięgające ramion mają korzystny wpływ na wygląd, często odmładzają optycznie, a same włosy ludzkie mają szerokie możliwości w zakresie modelowania, podcinania i układania fryzury, jak i do pewnego stopnia koloryzacji włosów.

 

pokaż pomocnika bloków
Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał

Pielęgnacja peruk naturalnych półdługich

Włosy wyjęte z opakowania mogą wymagać już na samym początku ułożenia, podcięcia końcówek i wymodelowania. Fryzurę z takiej peruki należy potraktować jako bazę do ułożenia włosów. Wygląd ostateczny zależy od wymodelowania – ułożenia, wygładzenia, lub podwinięcia włosów. Wyjmując perukę z opakowania foliowego, włosy mają prawo być przygniecione, mało puszyste i nieco pozaginane. Tak zachowują się naturalne włosy, gdy ograniczymy je do ciasnej przestrzeni.

Modelowanie peruk naturalnych półdługich

Modelowanie włosów krótszych sprowadza się do wygładzenia i podwinięcia końcówek. W przypadku włosów sięgających do ramion można pokusić się już o bardziej urozmaicone formy ich układania.
Przede wszystkim peruki naturalne półdługie można modelować na zimno i na gorąco. Modelowanie na zimno to nic innego jak zawinięcie lekko wilgotnych włosów w wałki i pozostawienie do całkowitego wyschnięcia.
Włosy naturalne można też modelować na gorąco. Bardzo ładnie skręcą lub wygładzą się prostownicą, lokówką suszarką i szczotką do modelowania, ale również termoloki (wałki podgrzewane) przyniosą bardzo zadowalające efekty.
Należy też pamiętać, aby dbać osłonowo o strukturę włosów, gdy podgrzewamy je w czasie układania. Są dostępne w drogeriach, kosmetyki do układania włosów na gorąco. Chronią przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Im bardziej będziemy dbać o włosy w peruce, tym dłużej będziemy cieszyć się fryzurą w dobrej kondycji.

star star-empty