Akcesoria do peruk

Akcesoria do peruk – ważniejsze niż mogłoby się wydawać

Włosy sztuczne i naturalne w perukach, czy treskach można z powodzeniem pielęgnować w warunkach domowych. O sposobie pielęgnacji informujemy na stronach kategorii peruk damskich syntetycznych i peruk damskich naturalnych.

Jednak aby ułatwić sobie te czynności warto razem z peruką w sklepie Sagatia zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów do peruk, które będą bardzo pomocne przy tej pielęgnacji. Polecamy cztery podstawowe produkty, w które warto się zaopatrzyć kupując perukę.

 

Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał

Akcesoria do peruk w sklepie Sagatia

1. Podstawowym produktem są czepki upinające naturalne włosy pod peruką. Tak zwany cap pod perukę – to produkt uniwersalny rozmiarowo, dostępny w 3 podstawowych kolorach i bardzo ułatwiający noszenie peruk, zwłaszcza, gdy nasze naturalne włosy są mocno kręcone, lub po prostu długie i trudno je dokładnie ukryć pod peruką. Mały, niedrogi i drobny gadżet – nie jest niezbędny, ale docenimy go podczas zakładania naszej nowej fryzury.

2. Statywy to kolejne ważne akcesoria do peruk, których posiadanie ułatwi nam codzienną pielęgnację i użytkowanie kupionych włosów. Niewielkie składane konstrukcje bez problemu zmieszczą się w każdej szafie, czy walizce podróżnej. Rozłożony statyw służyć nam będzie nie tylko jako stojak na perukę, ale okaże się niezwykle pomocny przy jej suszeniu po myciu. Zapewnia wentylację z każdej strony, a jego kulisty kształt nie spowoduje deformacji samej bazy.

3. W ofercie sklepu znajdują się też grzebienie – wszelkiego rodzaju, rozmiarów i kolorów. Jednak dedykowane jako akcesoria do peruk są grzebienie kauczukowe. Są wykonane z niekruchego tworzywa, o zaokrąglonych i bardzo rzadkich zębach. Sprawdzą się zarówno dla posiadaczek peruk z włosów syntetycznych, jak i tych z włosów naturalnych. Są rewelacyjne do nanoszenia i rozprowadzania odżywki do włosów. Nie reagują z farbami, lakierami i innymi kosmetykami. Łatwe w utrzymaniu czystości i co najważniejsze – o właściwościach antyelektrostatycznych, co jest niezwykle istotnym czynnikiem w przypadku włosów sztucznych, podatnych na elektryzowanie się. Grzebienie kauczukowe są w bardzo niskich cenach i gorąco polecamy każdemu użytkownikowi peruk i tresek zaopatrzenie się w jeden z nich.

4. Jako ważne akcesoria do peruk polecamy także płyny antyelektrostatyczne. Dedykujemy je przede wszystkim dla posiadaczek półdługich i długich peruk syntetycznych. Czesząc włosy grzebieniem antyelektrostatycznym nie zapobiegamy ich całkowitemu nie elektryzowaniu się. W codziennym użytkowaniu włosów najczęściej zmienią one swoją statykę przez kontakt z innym syntetykiem, jak swetry, czy oparcie fotela. Dlatego warto pod ręką mieć małą butelkę z atomizerem i w razie potrzeby spryskać dyskretnie włosy tym płynem.

star star-empty