Peruki do modelowania

Peruki do modelowania ofertą dla wymagających klientów

Minęły czasy, gdy jedynym rodzajem peruk do modelowania były tylko te z włosów naturalnych.
Dziś znaczna gama peruk syntetycznych również może być poddawana układaniu na gorąco bez szkody na kondycję i wygląd włosów. Każda nowa kolekcja obejmuje modele, którym włosy można wygładzać prostownicą, czy zakręcić lokówką. Klientki mają w tym zakresie wyższe oczekiwania, a co za tym idzie – jakość tych włosów również stale wzrasta.

 

pokaż pomocnika bloków
Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał

Peruki do modelowania – włosy naturalne

Ten rodzaj od zawsze można było poddawać układaniu zarówno na wałkach, jak i za pomocą elektrosprzętu. Należy tylko zadbać, by zabezpieczyć włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Preparatów o takim działaniu jest bardzo wiele i tylko od zasobności portfela i naszych upodobań zależy, na który się zdecydujemy. Ułożone dowolną metodą włosy naturalne warto nieco usztywnić lakierem, by dłużej zachowały swój nowy wygląd.

Peruki do modelowania – włosy syntetyczne

Jest kilka rodzajów włosów syntetycznych, które mają różne możliwości modelowania na gorąco.

  • NGO. Włosy ciężkie, lejące o przemiłym wrażeniu przy dotyku. Stosowane w pasmach do przedłużania i treskach Pony Tail. Syntetyk ten najładniej wygląda w formie włosów prostych. Pod własnym ciężarem włosy suwają się po powierzchni ramion i pleców, a ich sprężysta forma upodabnia je do wyjątkowo zadbanych i wypielęgnowanych włosów ludzkich wygładzonych prostownicą. To dlatego są takie zjawiskowe.
  • SPOTLIGHT, FUTURE, czy nowatorskie odmiany japońskiego kanekalonu. Są lżejsze, bardziej zwiewne i delikatne. Mają zstosowanie w perukach i treskach, a także grzywkach i tupetach.
  • Włosy termiczne japońsko – koreańskie. Są lekkie, zwiewne i podatne do układania na ciepło, ale w nieco niższych temperaturach.

Peruki do modelowania – forma układania włosów

Modele syntetyczne dużo łatwiej wygładzić prostownicą, niż zawinąć lokówką. Oba rodzaje włosów można formować na gorąco po nagrzaniu sprzętu do ok. 180-200°C . Wygładzając włosy prostownicą wystarczy 1-2 razy przeciągnąć pomału po pojedynczych pasemkach i syntetyk od razu poprawia swój wygląd. Aby zawinąć, należy dłużej przytrzymać wąski pukiel i po ok. 1 minucie (włosy NGO) zsunąć pomału zostawiając wykonany skręt do wystygnięcia. Włosy FUTURE, SPOTLIGHT i termiczne – modelujemy w temperaturze nie wyższej jak 180°C

Peruki do modelowania – dłuższe użytkowanie

Każda peruka syntetyczna ma swoją określoną trwałość. Włosy po tym okresie mechacą się i plączą na końcówkach, dzięki zastosowaniu prostownicy można przywrócić im jeszcze przez jakiś czas atrakcyjny wygląd.

star star-empty