Peruki naturalne

Peruki naturalne – pochodzenie i jakość włosów

Peruka wydaje się czymś nowoczesnym, co pomaga nam w walce z chorobami, ubytkami lub zwyczajnie jest uzupełnieniem naszego stroju. Jeszcze niedawno naturalne peruki kojarzone były jako produkt medyczny. Obecnie całkowicie się to zmieniło. Naturalne peruki traktujemy jako dodatek, czasem niezbędny, aby czuć się pewnie i wyjątkowo każdego dnia. Mają one za zadanie przede wszystkim nie rzucać się w oczy, dawać efekt naturalności nie tylko pod względem wyglądu, ale również noszenia. Gwarantujemy, że z peruki ze sklepu Sagatia nie powodują żadnego dyskomfortu w postaci spoconej, swędzącej skóry.

 

pokaż pomocnika bloków
Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał

Peruki naturalne w Sagatii

Peruki naturalne w sklepie Sagatia są wykonane z włosów pochodzących z dwóch krajów – Chin i Indii. Początkowo miały czarny kolor, ale w fazie produkcji, aby dostosować włosy do planowanej kolekcji; zostały poddane dekoloryzacji, a następnie farbowaniu. Zabieg ten ma wpływ na kondycję i jakość włosów w perukach. Im jaśniejszy kolor, tym włosy są bardziej suche i delikatne, dlatego wymagają wzmożonej pielęgnacji. Włosy ciemne – czarne, brązowe i w mahoniowych rudościach są bardziej elastyczne i sprężyste. Mimo to, peruki wykonanie z włosów ludzkich cechuje większa trwałość i odporność na zniszczenia, nie mechacą się. Ich powierzchnia, jeśli dobrze zadbamy o kondycję włosów, może być gładka i lśniąca, z pozamykanymi łuskami włosowymi. Wówczas, włosy nie będą niszczyły się od samego dotyku. Uszkodzić mogą je tylko ponownie otwarte łuski. Otwarta łuska naraża włosy na urywanie i wypadanie, ale nietrwałe zmechacenia.

Peruki naturalne – podstawy pielęgnacji

Włosy w perukach naturalnych pochodzą z włosów ludzkich. Mimo że w 100% naturalne, są martwe i bez właściwej pielęgnacji podatne na kruszenie. Włosy rosnące naturalnie pielęgnujemy podczas szczotkowania, nawilżając je. Sebum, czyli łój ludzki, rozprowadzany przy czesaniu na włosach działa nawilżająco i osłonowo. W przypadku peruk naturalnych czesanie nie tylko nie pomoże w nawilżeniu włosów, ale bez uelastycznienia ich powierzchni może je uszkodzić. Dlatego bardzo ważną kwestią jest właściwe pielęgnowanie peruk naturalnych. W celu pielęgnacji peruki należy umieścić ją na dłoni tak, by nie miała możliwości przesunięcia. Podczas aplikacji produktów na peruki naturalne utrzymujemy kierunek z góry do dołu. Myjąc peruki, unikaj okrężnych ruchów, wykonuj je za pomocą przeczesywania włosów palcami, bądź grzebieniem. Odżywkę nakładać najlepiej do połowy długości włosów. Ważne jest, aby zawsze dobrze wypłukać pozostałości produktów.

Zasady mycia włosów w perukach naturalnych

Podstawową zasadą pielęgnacji jest doprowadzenie do odpowiedniego nawilżenia włosów, zamknięcia łusek włosowych i oczyszczeniu z zanieczyszczeń zewnętrznych. Włosy w perukach naturalnych przed myciem delikatnie rozczesujemy. Do mycia używamy letniego strumienia wody, który kierujemy od góry włosa do dołu. Gdy wymaga to wsparcia kosmetyków, możemy użyć preparatów dostępnych w drogeriach, dedykowanych do pielęgnacji włosów naturalnych. Włosy zawsze myjemy pod strumieniem bieżącej wody, z dodatkiem szamponu do włosów farbowanych. Po wypłukaniu szamponu czynność powtarzamy. Następnie nakładamy odżywkę lub balsam i rozczesujemy rzadkim grzebieniem, bądź palcami. Wypłukane włosy osuszamy ręcznikiem i rozczesujemy. Podsuszone modelujemy suszarką lub pozostawiamy do samodzielnego wyschnięcia. Wszystkie peruki naturalne po umyciu i wysuszeniu wymagają w końcowym etapie wymodelowania.

Naturalne peruki i ich możliwości

Peruki naturalne wykonuje się maszynowo, ręcznie lub dzięki kombinacji obu technik. Przygotowanie perfekcyjnej peruki może trwać nawet kilka tygodni. W tym celu stosuje się zaawansowane techniki. Mono part, czyli wstawka w miejscu, w którym rozchodzą się włosy. Poprzez cielisty kolor, świetnie imituje wygląd skóry i sprawia, że granica między peruką a skórą jest niezauważalna. Lace front wstawka, która w idealny sposób odwzorowuje wyrastające znad czoła włosy, przez co przejście między peruką a skórą nie różni się niczym od normalnych włosów. Oraz stawki mono part w miejscu rozejścia się włosa. Wszystkie te zastosowane technologie sprawiają, że peruki nie różnią się praktycznie niczym od naturalnego włosa.

Obecnie peruki naturalne to najwyżej cenione przez Klientów rozwiązanie z zakresu perukarstwa. Od produktów syntetycznych odróżnia je nie tylko metoda wykonania, ale również naturalny wygląd włosa, większa trwałość i większe możliwości z zakresu stylizacji. Bez problemu używaj, suszarki, lokówki czy prostownicy. Oczywiście pamiętaj przy tym, o odpowiednim zabezpieczeniu peruki tak jak w przypadku włosa naturalnego. Zdecydowanym atutem peruki jest możliwość wykonania na niej wymarzonej fryzury, co w przypadku peruki syntetycznej jest mało możliwe, ponieważ mają one z góry narzucone wystylizowane fryzury. Co więcej, możesz pozwolić sobie na wizyty u fryzjera, skracać włosy, modelować czy wycieniować.

Sprawdź ofertę sklepu Sagatia, dobierz idealne peruki dla siebie i ciesz się pięknymi włosami każdego dnia.

Peruki naturalne
peruki damskie naturalne cena
peruki z naturalnych włosów
peruki naturalne ceny
naturalne peruki
peruka z włosów naturalnych
peruki z włosów naturalnych
peruki z włosów naturalnych ceny
peruka naturalna cena
peruka włosy naturalne
peruka z prawdziwych włosów cena
peruki z naturalnych włosów ceny
Rated 5  on the scale 1 - 5  based on 6 customer reviews
  
Znalazłam w Waszej ofercie przepiękne peruki naturalne. Nie mogłam się zdecydować, ale w końcu wybrałam dłuższą i nie żałuję! Wyglądam pięknie!
  
Kiedyś myślałam, że noszenie peruki to wstyd, ale kiedy po ciąży moje włosy były w opłakanym stanie stwierdzałam, że spróbuję i przejrzałam Wasze peruki damskie naturalne. Ceny są różne, jak i długość włosów. Wybrałam perukę dla siebie i jestem zachwycona!
  
Chciałam zaszaleć z krótką fryzurą, więc zdecydowałam się na peruki z naturalnych włosów, bo są najbardziej naturalne i wyglądają jak prawdziwe. Wszyscy są pewni, że obcięłam i pofarbowałam włosy!
  
Zainteresowały mnie peruki naturalne. Ceny są naprawdę różne, wiec każdy może dobrać coś do swojego gustu i potrzeb, Duży wybór i ładne fryzury
  
Wszystkie naturalne peruki, które kupiłam w Sagatii mają swoje honorowe miejsce w garderobie. Zupełnie inaczej się układają i wymagają nieco bardziej szczegółowej pielęgnacji. Dobrze, że mam szansę eksperymentować z takimi produktami.
  
Jeśli chodzi o peruki naturalne - sklep internetowy Sagatia ma naprawdę sporo do zaoferowania. Dziękuję za fachową pomoc przy wyborze pierwszej peruki. Dzięki tym poradom był to strzał w dziesiątkę.
star star-empty