Peruki naturalne

Peruki naturalne – pochodzenie i jakość włosów

Peruki naturalne w sklepie Sagatia są wykonane z włosów pochodzących z dwóch krajów – Chin i Indii. Początkowo miały czarny kolor, ale w fazie produkcji, aby dostosować włosy do planowanej kolekcji; zostały poddane dekoloryzacji, a następnie farbowaniu. Zabieg ten ma wpływ na kondycję i jakość włosów w perukach. Im jaśniejszy kolor, tym włosy są bardziej suche i delikatne, dlatego wymagają wzmożonej pielęgnacji. Włosy ciemne – czarne, brązowe i w mahoniowych rudościach są bardziej elastyczne i sprężyste.

Peruki naturalne – podstawy pielęgnacji.

Włosy w perukach naturalnych pochodzą z włosów ludzkich. Mimo że w 100% naturalne, są martwe i bez właściwej pielęgnacji podatne na kruszenie. Włosy rosnące naturalnie pielęgnujemy podczas szczotkowania, nawilżając je. Sebum, czyli łój ludzki, rozprowadzany przy czesaniu na włosach działa nawilżająco i osłonowo. W przypadku peruk naturalnych czesanie nie tylko nie pomoże w nawilżeniu włosów, ale bez uelastycznienia ich powierzchni może je uszkodzić. Dlatego bardzo ważną kwestią jest właściwe pielęgnowanie peruk naturalnych.

Zasady mycia włosów w perukach naturalnych.

Podstawową zasadą pielęgnacji jest doprowadzenie do odpowiedniego nawilżenia włosów, zamknięcia łusek włosowych i oczyszczeniu z zanieczyszczeń zewnętrznych. Włosy w perukach naturalnych przed
myciem delikatnie rozczesujemy. Gdy wymaga to wsparcia kosmetyków, możemy użyć preparatów dostępnych w drogeriach, dedykowanych włosom rosnącym na głowie. Włosy zawsze myjemy pod
strumieniem bieżącej wody, z dodatkiem szamponu do włosów farbowanych. Po wypłukaniu szamponu czynność powtarzamy. Następnie nakładamy odżywkę lub balsam i rozczesujemy rzadkim grzebieniem. Wypłukane włosy osuszamy ręcznikiem i rozczesujemy. Podsuszone modelujemy suszarką lub pozostawiamy do samodzielnego wyschnięcia. Wszystkie peruki naturalne po myciu i wysuszeniu wymagają w końcowym etapie wymodelowania.

show blocks helper
Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał