Peruki afro

Bujne peruki afro

Burza loków – to marzenie niejednej kobiety, zwłaszcza posiadaczki prostych i gładkich włosów. Zrobienie trwałej ondulacji z taką fryzurą to jednak nie tylko duże wyzwanie fryzjerskie, ale i niemałe ryzyko, jak odnajdziemy się psychicznie w dużej ilości loków. Dlatego zanim zdecydujecie się na taką zmianę gorąco zachęcamy do sięgnięcia po peruki afro, które mają w perfekcyjny sposób skręcone loki ułożone w szalone kędziory różnej długości.

Afro loki są modne i zyskują coraz więcej sympatyków. To fryzury pełne swobody, naturalnego nieładu i pełne wdzięku. Jednak nie wszystkim osobom będą pasowały. Loczki pasują do pociągłej, trójkątnej i owalnej twarzy, ale niekorzystnie będą się prezentowały przy buzi okrągłej, czy trapezoidalnej. Chyba, że fryzura afro ma służyć nam do celów imprezowych, czy teatralnych. Wówczas nieważne są kanony zachowania owalu twarzy, a cel, jak chcemy osiągnąć.

Różnorodne peruki afro

Peruki afro to nie tylko drobne loczki peruki Omenaa. To także grubo skręcone i układające się w artystyczny nieład loki peruk Iga, Jessica, czy długich włosów peruki Olimpia. Tych peruk nie czeszemy grzebieniem ani szczotką. Układa się je dłońmi formując loczki palcami. Rozczesanie loków afro nie tylko zniszczy fryzurę, ale i będzie niesamowicie trudno przywrócić ją do jej pierwotnej formy.

Peruki afro nie są trudne w pielęgnacji. Można odświeżać je jak każdą inną perukę poprzez kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem szamponu. Należy jednak pamiętać, że przed myciem należy loczki ułożyć palcami za pomocą np. olejku, lub balsamu do fryzur z lokami. Ułożoną fryzurę wkładamy do roztworu wody i szamponu o temperaturze ok. 30°C i pozostawiamy do namoczenia przez ok. 10 min. Potem delikatnie myjemy ugniatając włosy nie plącząc ich i starając się zachować loki. Umyte włosy płuczemy w czystej wodzie w naczyniu. Włosów syntetycznych nie można myć i płukać pod strumieniem bieżącej wody. Czynność mycia i płukania powtarzamy drugi raz, po czym osuszamy perukę ręcznikiem wyciskając z włosów nadmiar wody. Umytą perukę czeszemy palcami za pomocą dowolnych balsamów do układania i stylizacji loków dostępnych w drogeriach. Peruki afro zostawiamy do samodzielnego wyschnięcia, najlepiej na statywie do peruk.

show blocks helper
Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał