Peruki z kręconymi włosami

 

Fryzury z kręconymi włosami z pewnością należą do tych najbardziej oryginalnych. Kręcone, zadziorne loczki przyciągają uwagę przechodniów, znajomych i dodają charakteru każdej, nawet najbardziej nieśmiałej osobie. Naturalne loki wymagają wiele pielęgnacji i uwagi, co więcej, nie zawsze układają się tak, jakbyśmy tego chcieli. Problemy pojawiają się, gdy w powietrzu jest dużo wilgoci, a zimą noszenie czapki bywa niemalże niemożliwe. Dlatego warto rozważyć zakup peruki z lokami, której fryzura zawsze będzie wyglądać perfekcyjnie.

Peruki z kręconymi włosami od Sagatii

Na początku chcielibyśmy, aby wiedzieli Państwo, że w naszym sklepie peruki z lokami dostępne są jedynie z włosów syntetycznych. Wersje syntetyczne są według nas o wiele łatwiejsze w codziennym użytkowaniu i nie wymagają tak wiele czasu podczas ich układania. Jeżeli marzą Państwo o naprawdę zwariowanych lokach, które zawsze będą układały idealnie, warto wypróbować perukę Iga. Występuje ona w wielu wersjach kolorystycznych – intensywnym świetlistym brązie z mahoniowymi refleksami, chłodnym jasnym brązie, średnim, a także popielatym i jasnym blondzie. Ogromną zaletą takiej peruki jest to, że nie wymaga układania, czesania, ani specjalistycznych zabiegów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również peruki, które nie mają tak zwanych „kędziorów”, ale łagodniej falujące się włosy. Przykładem takiej peruki jest model Sofie dostępny w aż dwunastu różnych odcieniach. Jest to półdługa, lekko pocieniowana fryzura sięgająca lekko za kark. Są to grube, sprężyste loki opadające lekko na ramiona. Warto zauważyć, że peruka ta posiada świetnie ułożoną grzywkę, co w przypadku loków często bywa sporym problemem.

Jak pielęgnować peruki z lokami?

Peruki z kręconymi syntetycznymi włosami nie mogą być zbyt mocno rozczesywane. Jeżeli chcą Państwo ułożyć fryzurę, można bardzo ostrożnie czesać pojedyncze pasma, przy czym od razu należy układać je w loki. Do tego celu najlepiej użyć własnych palców i nimi przeczesywać włosy. Aby umyć perukę, wystarczy napełnić naczynie wodą, której temperatura nie będzie przekraczać trzydziestu stopni Celsjusza. Następnie dodać odrobinę szamponu i pozostawić włosy w naczyniu na kilka minut. Myć, delikatnie ugniatając włosy, zawracając uwagę na to, aby się nie poplątały. Niezwykle istotnym elementem mycia peruki jest jej dokładne wypłukanie, należy to zrobić dwukrotnie, a nawet trzykrotnie. Do wysuszenia włosów nie stosuje się suszarek, lokówek i prostownic – perukę należy pozostawić w przewiewnym miejscu i czekać aż sama wyschnie.

Kosmetyki do peruk z kręconymi włosami

Osobom, którym zależy na długotrwałym pięknie peruki, polecamy stosowanie różnorodnych kosmetyków do loków. Dobrze sprawdzi się jedwab do włosów oraz płyny antyelektrostatyczne. Dobrym pomysłem jest również zakup suchego szamponu, który sprawia, że włosy są bardziej matowe. Z naszego doświadczenia wiemy, że szampony skomponowane na bazie kwasów owocowych nie wpływają zbyt korzystnie na tego typu peruki. Produktem, który sprawdziliśmy i który bardzo dobrze wpływa na kondycje syntetycznych loków jest olejek termoochronny Gliss Kur Thermo-Protect Blow Dry Oil od firmy Schwarzkopf.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części,

star star-empty