Często zadawane pytania

Jak trwałe są Wasze peruki?

Nasze peruki syntetyczne są wykonane z kanekalonu. Jest to włókno syntetyczne wyglądem i w dotyku przypominające do złudzenia włosy naturalne. Są trwałe, zachowują przez jakiś czas swój fason, strukturę i kolor. Jednak mają swoją określoną żywotność. Wszystko zależy od tego, jak często się ją nosi oraz od pielęgnacji. Obchodząc się z nią odpowiednio, można znacznie przedłużyć żywotność włosów. O pielęgnacji peruk syntetycznych piszemy na stronach naszego bloga: Pielęgnacja peruki syntetycznej . Są osoby, które wymieniają perukę co miesiąc, ale są i takie, którym wystarcza na 6, 12 miesięcy, a nawet dłużej. Staramy się jednak zaoferować tak korzystne ceny, aby ich wartość nie była wyższa, niż zmiana fryzury, czy koloru w zakładzie fryzjerskim.
Peruki z włosów naturalnych mają nieco dłuższy czas użytkowania, ale pod warunkiem prawidłowej ich pielęgnacji. O tych zasadach piszemy na stronie bloga: Pielęgncja peruki naturalnej.

Czy peruki mają jakieś rozmiary?

Peruki nie mają numeracji fabrycznych, ani oznaczeń rozmiarowych. W sklepie są sklasyfikowane orientacyjnie na podstawie obwodu głowy jako płytkie (ok. 54 cm) , średnie (ok. 56 cm) i głębokie (ok. 58 cm). Z uwagi na to, że peruki są elastyczne przyjmujemy tolerancję +/- 1 cm. Należy jednak wziąć poprawkę na fakt, że do dobrego dopasowania peruki jest jeszcze jeden parametr – jej głębokość, której nie jesteśmy w stanie opisać już klasyfikacją. Chodzi o różnicę uwypuklenia głowy w części ciemieniowej. Dlatego nie dajemy żadnych gwarancji w odniesieniu do podanych orientacyjnie rozmiarów. Jeżeli peruka jest nieodpowiednia można ją zwrócić do sklepu, lub wymienić na inną.
Jak zmierzyć prawidłowo obwód głowy do peruki

Jak długo muszę czekać na przesyłkę?

Wysyłki realizujemy każdego dnia roboczego. O nadaniu przesyłki informujemy klientów e-mailem. Paczki są wysyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas doręczenia jest zależny od doręczyciela. Więcej szczegółów o formach wysyłek zamieściliśmy na stronie Płatności i  Wysyłka. Przesyłki  są ubezpieczone, z monitoringiem i bezpłatnym systemem powiadomień sms, oraz e-mail.

Czy mogę wymienić lub oddać perukę, jeśli nie będzie mi odpowiadała?

Tak, każdy klient ma 14 dni na podjęcie decyzji, czy zakupiony produkt pozostawia, czy odsyła w ramach zwrotu lub wymiany. Kupujący w ramach zwrotu odsyła produkt na swój koszt i odpowiedzialność. Sklep Sagatia nie przyjmuje zwrotów w formie paczek z płatnością przy odbiorze . O szczegółach dotyczących zwrotów informujemy w Regulaminie i dziale Zwrot / Wymiana / Reklamacja

Jak wyglądają peruki od spodu i czy nie niszczą ukrytych pod nią włosów naturalnych?

Kiedyś peruki były od spodu wypełnione jednolitą powłoką powodując niszczenie włosów i potliwość skóry. Te obecne są przewiewne i zapewniają  komfort użytkowania. O tym, jak wygląda peruka od wewnątrz piszemy na stronach naszego bloga: Jak wykonane są peruki

Włosy naturalne nie ulegają zniszczeniu pod wpływem noszenia peruki. Możliwość regulacji pozwala i na indywidualne dopasowanie peruki do konkretnej osoby.

Czy te peruki naturalne są na pewno z włosów naturalnych?

Peruki z włosów naturalnych oferowane w naszym sklepie są wykonywane maszynowo z włosów indyjskich lu chińskich. Stąd ich stosunkowo niska cena. Jest to włos w 100% naturalny, który nie niszczy się pod wpływem wyższej temperatury (np. podczas mycia, czy modelowania suszarką, lokówką czy prostownicą). Nie zawiera żadnej domieszki syntetyku.

Czy mogę liczyć na rabat?

Sklep Sagatia prowadzi system rabatowy dla Klientów zarejestrowanych. Warunkiem uczestnictwa w systemie rabatowym jest dokonywanie zakupów po zalogowaniu do sklepu na swoje konto Klienta. Po przekroczeniu pułapu sumarycznego obrotu na koncie Klienta zostaje przypisany automatycznie rabat (3, 5, lub 6%) i będzie widoczny przy podsumowaniu zakupu.
Szczegóły na temat systemu rabatowego są przedstawione w zakładce Program rabatowy

star star-empty