Peruki blond

Peruki blond – bogactwo odcieni

Blondy są naturalną kolorystką dla naszej szerokości geograficznej. Dlatego w sklepie Sagatia peruki blond stanowią najszerszą gamę spośród dostępności kolorów. Z zakresu blond możemy rozpoznać kolory od chłodnej szatynki (kolory ciemnego blondu) przez słowiańskie średnie, jasne i platynowe ciepłe blondy po chodne, skandynawskie kolory w tonacjach popielato perłowych. Czasami w doniesieniu do blondów powstają kwestie dyskusyjne, gdzie kończy się paleta brązów, a zaczyna się kolor ciemnego blondu lub gdzie jest granica między jasnymi rudościami i ciepłymi złotymi blondami. W przypadku brązów i ciemnych blondów zasadę przyjmuje się jedną – kolory brązowe pochodzą od tonacji czerwonych, a blondy od zieleni. Różnicę można dostrzec, porównując oba kolory w dobrym świetle dziennym (ok. 5200K). Bardziej dyskusyjne są kwestie granic jasnych, np. karmelowych brązów i średniego ciepłego blondu, czy właśnie rudości i złotego blondu. Tu granice są bardziej płynne i trzeba uznać je umownie.

Zalety posiadania peruki blond

Podczas zakupu peruki bardzo ważną kwestią jest odpowiedni dobór do typu sylwetki, kształtu twarzy.

Do środkowoeuropejskiego typu urody świetnie pasują odcienie blondów. Z tego powodu w sklepie oferujemy wiele odcieni – jasne, złote, platynowe, miodowe, beżowe, czy popielate. Kolor dopasowuj
przede wszystkim w zależności od odcienia cery. Gdy jest jasna i nieskazitelnie jednolita pozwól sobie na platynowe kolory blondów, jednak przy cerze naczynkowej, czy ze skłonnościami do przebarwień unikaj bardzo jasnych oraz złotawych odcieni. Szarą cerę najładniej podkreślisz przy beżowych i bursztynowych tonacjach włosów. Sam kolor blond poza bogactwem kolorystyki ma też inne zalet. Między innymi odmładza optycznie, łagodzi rysy twarzy i ładnie podkreśli kolor oczu i ich oprawę.

Peruki blond w każdym modelu

Blondy były i będą topowym kolorem w ofercie sklepu. Są dostępne w prawie każdym modelu, niezależnie od długości. O ile w perukach syntetycznych mamy w ofercie wiele odcieni, to znaczne ograniczenia w ilości tonacji są w perukach z włosów naturalnych. Wynika to z technologicznych uwarunkowań – peruki naturalne w naszym sklepie wykonujemy z włosów chińskich i indyjskich, które
naturalnie są tylko w kolorze czarnym. Uzyskanie koloru blond wymaga wielu zabiegów i ma negatywny wpływ na kondycję włosów.

show blocks helper
Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał