Peruki damskie ombre

Peruki damskie ombre – zawsze modne

Koloryzacja włosów pozwala balansować w kanonach mody na przeróżne sposoby. Kobiety już od czasów starożytnych usiłowały zmieniać kolor włosów miksturami roślinnymi, jednak efekty były powierzchowne. Z początkiem XX wieku na rynku światowej mody pojawiły się pierwsze farby syntetyczne. Do obecnej jakości była daleka droga, jednak dziś mamy do dyspozycji cała gamę trwale koloryzujących farb do włosów w przeróżnych odcieniach. Moda jednak nie lubi nudy i kobiety w poszukiwaniu innego stylu i nowoczesności sięgnęły po pasemka, balejaże, refleksy, a w ostatnich latach również efekt ombre, czyli tonowanie kolorystyczne z łagodnym przejściem barw. A skoro takie włosy są modne – producenci peruk żywo odpowiadają na zapotrzebowanie rynku.
Panie, które nie mogą pozwolić sobie z różnych powodów na wymarzoną koloryzację tonowania mają dziś do dyspozycji peruki damskie ombre. Łagodne przejście kolorów ciemnych po kontrastowe, jaśniejsze, lub odwrotnie, wydaje się, że w pewnym stopniu zawładnęło światem mody we włosach na dobre. Do dziś ombre ma wielu zwolenników i klientki chętnie sięgają po te peruki.

Wybierz model, a następnie kolor, który Ci będzie odpowiadał

Typy peruk damskich ombre

Do kategorii peruk damskich ombre klasyfikujemy zarówno te, które mają zastosowany efekt odrostu, jak i te z końcówkami włosów w innym odcieniu. Najbardziej popularnym kolorem w perukach damskich ombre jest 15T613. Wydawałoby się – kolor naturalny blond, lekko muśnięty słońcem. Jednak jak przeanalizujemy symbolikę kodów koloru okaże się, że są tam zestawione dwa kolory blondów z efektem jaśniejszych końcówek. Łagodne przejście obu barw w połączeniu z cienkimi refleksami daje bardzo naturalny efekt „wakacyjnego” blondu – włosów skąpanych w słońcu. W kodach kolorów to literka „T” właśnie odpowiada za refleksy połączone z inną kolorystyką końcówek włosów.

Są też peruki damskie ombre z zastosowaniem odrostu różnej długości i kolorów. Wówczas w kodach występuje symbol „YS”, „R” lub „S”, jak YS27SP13, YS26/613A-S6, R6/33A. Ogromnym powodzeniem cieszą się wszelkiego rodzaju blondy i rudości z ciemnymi odrostami. Zawsze takie fryzury doskonale „udają” naturalne włosy i panie chętnie wybierają właśnie te peruki. Najważniejsze, by włosy, jakie sprawimy sobie dokonując zakupu peruki, sprawiały nam radość i poczucie, że wyglądamy w nich naturalnie, na czasie i pięknie.

star star-empty