Blond – jaki odcień będzie odpowiedni?

 

Blond jest ulubieńcem kobiet, zwłaszcza w lato – nie przyciąga tak słońca jak ciemne kolory, więc włosy są mniej niszczone przez światło UV, a także świetnie wygląda przy opaleniźnie. Ale jak dobrać odpowiedni odcień do naszej karnacji? Odpowiedź znajdą Państwo w tym poście. 

Jest pewna żelazna zasada – oczy, włosy nie powinny być w tych samych odcieniach, ponieważ całość by się zlała i wyglądała nudnie. Kolor włosów ma wydobyć odcień cery, oczu, podkreślić go.
Na samym początku dobrze jest wiedzieć jakim typem jesteśmy – czy ciepłym czy zimnym.

  • Typ ciepły: złotawe, jasnobrązowe zabarwienie skóry; zielonkawe żyły na nadgarstkach, ciepłym typom bardziej pasuje złota biżuteria
  • Typ zimny: porcelanowa, niebieskawa lub różowana skóra; niebieskie żyły
    na nadgarstkach; zimnym typom bardziej pasuje srebrna biżuteria

Po określeniu typu urody można przystąpić do doboru odcienia blondu. Do zimnego odcienia będą bardziej pasowały chłodne tonacje; ciepłe odcienie mogą wyglądać mało naturalnie, a także uwydatnić podkrążone oczy czy niedoskonałości skóry. Idealnym przykładem zimnego typu urody jest Gwyneth Paltrow, która ma umiejętnie dobrany kolor zimnego blondu. Do tego typu urody doskonale sprawdzi się peruka np. Bonnie w kolorze jasnego, perłowego, chłodnego blondu.

Ciepły typ urody będzie lepiej wyglądał w słonecznych, delikatnie wpadających w rude lub brązowawe odcienie blondu. Chłodne tonacje mogą przytłoczyć twarz, która może wizualnie utracić swój odcień, a także może wyglądać na zmęczoną. Zdecydowanie bardziej naturalnie i promiennie będzie prezentowała się w ciepłych odcieniach. Tutaj dobrym przykładem będzie Jennifer Lopez, która eksperymentuje z kolorami na pograniczu blondu i brązu, co wygląda w jej przypadku świetnie. Do typu ciepłego dobrym wyborem może okazać się peruka np. Evita w odcieniu złotego blondu.


Można zatem eksperymentować i bawić się kolorami bondów, których zwłaszcza w naszym sklepie są setki egzemplarzy w różnych kolorach, tonacjach i modelach. Jeśli jednak wybrana peruka w realu okazuje się, że nie do końca pasuje do naszej urody- można skorzystać z prawa do zwrotu i odesłać oddając zakup, lub wnioskując o wymianę.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części, lub w całości.

star star-empty