Fryzura a typ sylwetki

Pisaliśmy już jak dobierać fryzurę do kształtu twarzy, a także jakie kolory są najlepsze dla danego rodzaju urody, a teraz przyszedł czas na równie ważny temat w doborze peruki, a mianowicie dobór fryzury pod względem sylwetki. Okazuje się, że niektóre fryzury mogą nas optycznie skrócić, poszerzyć, lub zaburzyć proporcje ciała. Warto jest wiedzieć o kilku prostych rzeczach, aby nie zaszkodzić sobie fryzurą. 

Na samym początku dobrze jest znać typ swojej sylwetki. Rodzajów jest wiele, wszakże każda z nas jest inna, jednak są pewne schematy, w które mniej więcej możemy się wpasować. Wyróżnia się kilka podstawowych typów:
klepsydra: powszechnie uważana za „idealną”, pełne biodra i biust, wąska talia.
trójkąt: nieco męski typ – wąskie biodra, szersze barki
okrąg: powszechne „jabłko”, czyli pełen biust, szerokie biodra, brak wcięcia w talii oraz szczupłe nogi
prostokąt: biodra i ramiona takiej samej szerokości, delikatnie zarysowane (lub brak) wcięcie w talii
odwrócony trójkąt: inaczej „gruszka”, czyli wąskie barki, widoczne wcięcie w talii i szerokie biodra

Jeśli znamy już swój typ sylwetki, możemy przystąpić do dobierania fryzury.
Klepsydry, tak samo jak w przypadku owalnego kształtu twarzy, mają najmniejszy problem – właściwie każda fryzura powinna im pasować. Czy to falowane włosy do ramion, czy długie i proste do pasa, klepsydra może eksperymentować w czym czuje się osobiście najlepiej.

kolor: Sunper Chunk

Peruka Daria

Jeśli chodzi o odwrócony trójkąt, czyli gruszkę, kobiety o takim typie sylwetki stanowczo powinny unikać „przylegających do głowy” fryzur. Aby poprawić proporcje i zbudować większą i proporcjonalniejszą górę, powinny postawić na objętość i raczej dłuższe włosy. W tym przypadku idealnie mogą się sprawdzić długie, kręcone włosy, takie jak w peruce Olimpia.

Peruka Olimpia

Okrąg, czyli jabłko powinny natomiast postawić na krótkie, natapirowane i proste włosy. Dobrze też będą wyglądały wysokie upięcia, a jeśli jesteś zwolenniczką długich włosów, lepiej gdyby były one proste i wycieniowane.

kolor: 4/6

Prostokąt, czyli figura atletyczna. Panie o takim typie sylwetki powinny raczej odpuścić sobie krótkie włosy i spróbować z nieco dłuższymi, miękkimi falami, aby załagodzić „ostrość” sylwetki. W tym przypadku możemy polecić perukę Zuzanna.

kolor: 216H88

Peruka Zuzanna

Jeśli chodzi o trójkąt, panie o tym typie sylwetki również powinny spróbować z krótką, lub półdługą fryzurą, aby nie poszerzać dodatkowo barków. Proponujemy proste, cieniowane włosy.

kolor: 6

Niezależnie jakim typem jesteś, pamiętaj o tym, że to są schematy, które nie każdemu pasują. Możesz być typem jabłka i będą Ci pasowały długie, puszyste fale, ale Twojej koleżance o takim samym typie sylwetki już nie. Wszystko zależy od konkretnej osoby, upodobań i małych różnic – wielkości głowy, wysokości czoła, czy długości, czy szerokości szyi.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części, lub w całości.

star star-empty