Gdzie kupić peruki na cosplay?

Konwenty cosplay’owe to jedne z najczęstszych okazji do nałożenia nietypowej i niesztampowej peruki. Te pozwalają nie tylko odzwierciedlić wygląd ulubionej postaci, ale dopełniają również imprezową stylizację. Jak jednak wybrać perukę na taką wymagającą okazję, no i… gdzie jej szukać? Właśnie o tym chcemy Ci co nieco opowiedzieć.

 

Jaka peruka na cosplay?

 

Choć oferta peruk wydaje się zróżnicowana jedynie pod kątem obcięcia i kolorystyki, dokonując zakupu, warto zwrócić również uwagę na inne kwestie, które mogą bezpośrednio przekładać się na komfort noszenia. Jeśli peruka jest Ci potrzebna wyłącznie na chwilę, materiał wykonania nie będzie miał aż tak wielkiego znaczenia (o ile nie chcesz poddać peruki stylizacji z pomocą wysokiej temperatury!).

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że wyróżniamy główny podział peruk: na syntetyczne i te wykonane z włosów naturalnych.

Peruki syntetyczne mogą być wykonane z różnych materiałów. Przykładowe to:

  • Kanekalon, czyli japońskie włókno, które najbardziej przypomina naturalny włos. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój cosplay wyglądał wiarygodnie, kanekalon może okazać się strzałem w dziesiątkę!
  • Modacrylic to bardzo miękkie i wytrzymałe włókno, które zostało wykonane z akrylu wzbogaconego o specjalnie dopasowane polimery. To propozycja dla osób wrażliwych, którym zależy na miękko układającej się fryzurze.
  • Futura Fiebier to włókno stworzone z myślą o szerokim zastosowaniu pielęgnacyjnym i stylizacyjnym. Jeśli planujesz poddać perukę stylizacji, to będzie to zdecydowanie propozycja odpowiednia dla Ciebie.

Decydując się na zabawy cospley’owe, warto postawić na perukę, która zapewni Ci swobodę poruszania się, nie będzie sprawiała dyskomfortu. Ważne jest również to, aby całość dobrze przylegała do skóry.

Kolor: T0906

Gdzie kupić peruki na cosplay?

 

Z tego właśnie względu warto postawić na peruki, które oferują profesjonalne sklepy. Decydując się na modele z anonimowego źródła, ryzykujemy nie tylko słabą jakością wykonania (mamy tu na myśli nie tylko włosy, ale również materiał, który przylega bezpośrednio do skóry głowy). Wypadające włosy, czy uczucie dyskomfortu podczas noszenia to szczególnie dotkliwe objawy, których nie spotkasz przy profesjonalnych produktach.

Komfort noszenia peruki jest szczególnie ważny, jeżeli posiadasz wrażliwą skórę głowy, a Twój konwent będzie trwał kilka dni. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ubrania cosplay’owe z anonimowych źródeł również często są wykonane z niskiej jakości syntetycznych tworzyw, mogących powodować uczulenie i podrażnienia. Warto temu zapobiec, wybierając propozycje peruk od topowych producentów w branży.

Myślisz sobie, że “No, łatwo powiedzieć! A ile to kosztuje?” Cóż. Ceny w sklepach z perukami są zróżnicowane. Wszystko zależy bowiem od producenta peruki, odporności na różnorodne temperatury, fasonu i długości samej fryzury.

Jeśli chcesz dobrze wystylizować perukę przed rozpoczęciem konwentu, warto postawić na zakup peruki z termoochronną warstwą. Tego typu modele nie tylko dobrze poddają się stylizacji, ale również wytrzymują w swojej kondycji temperaturę aż do 190 stopni.

Pamiętaj, że cosplay to nie tylko znalezienie dobrego ubrania. To również impreza, podczas której masz się czuć przede wszystkim dobrze. Właśnie dlatego warto dopracować każdy element swojej stylizacji do ostatniego szczegółu.

Jeśli dalej zastanawiasz się, gdzie kupić swoją perukę, która przetrwa niejeden konwent, to z pewnością powinieneś zajrzeć do sklepu z profesjonalnymi perukami. Te często posiadają osobną zakładkę właśnie na peruki cosplay’owe, nawizązujące do Twojego ulubionego filmu fantasy, czy anime. W końcu dopiero co wspomnieliśmy, że peruki do cosplay’u stają się coraz popularniejsze.

kolor: Light Blonde

 

Kolorowe peruki – co musisz wiedzieć?

 

Do strojów cosplay’owych najczęściej sięgamy po kolorowe peruki. Te powinny jednak wyglądać i układać się naturalnie, aby nasza postać wyglądała wiarygodnie. Jednak stosunkowo ciężko dostać perukę, która będzie w pełni odzwierciedlała zarys naszej postaci. Włosy często muszą być wtedy poddane przeróbkom.

Jeśli nie dostaniesz na rynku peruki w idealnym kolorze, warto się zastanowić, czy można taką stworzyć samodzielnie, przykładowo farbując włosie syntetyczne. Tutaj sprawa również nie jest taka prosta, ponieważ peruki syntetyczne nadają się do farbowania, jak naturalne włosy. Można jednak zastosować płukanki, czy spraye koloryzujące do włosów.

Kolor: TT128/403THL

Które modele peruk można więc pofarbować na kolor naszej postaci? Najlepiej byłoby tutaj sięgnąć po peruki wykonane z włosów naturalnych. Syntetyczne włókna nie posiadają łusek, a farba nie wchłania się sztuczny materiał, tylko po nim spływa.

Jeśli nie chcesz ryzykować zniszczenia swojej peruki, proponujemy poszukać gotowego produktu, który będzie spełniał Twoje cosplay’owe oczekiwania lub wybrać fason peruki z włosów naturalnych, bo tylko te można poddawać koloryzacji.

star star-empty