Jak bezpiecznie podróżować z perukami?

 

Większość z nas uwielbia podróże. To fantastyczna okazja, by wreszcie mieć czas na zakładanie ulubionych sukienek i eksperymentowanie z fryzurami. Wymarzone wakacje lub długi weekend w wybranym wcześniej miejscu to pretekst, by wreszcie w pełni odpocząć. Podczas wolnych dni chcemy wyglądać atrakcyjnie, nie tracąc przy tym zbyt dużo czasu. Nie trzeba długo tłumaczyć, że pod tym względem peruki i treski są idealne. Perfekcyjna fryzura zawsze gotowa i do tego nie wymaga długiego układania. Wszystkie osoby, które na co dzień używają peruk lub tresek, z pewnością zastanawiają się, w jaki sposób można je bezpiecznie przetransportować. Oczywiście część z Państwa użyje do tego swojej głowy, co będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak co w momencie, gdy mamy więcej niż jedną perukę lub nie chcemy jej zakładać na czas podróży?

Jak zabrać więcej niż jedną perukę

Wybierając się na różnego rodzaju wyjazdy, bardzo często pakujemy się do walizek, w których ubrania i inne potrzebne rzeczy są ułożone bardzo ciasno. W przypadku bagażu podręcznego, który często wykorzystujemy jako ten główny, pakujemy wszystko „na styk”, co może niekorzystnie wpłynąć na formę peruki. Wiele linii lotniczych proponuje dodatkową torebkę bagażu podręcznego – wykorzystajmy ją właśnie dla peruki. Dzięki temu nie będzie ona zgnieciona wraz z innymi rzeczami. Na wakacje warto zabrać więcej niż jedną perukę – podczas dnia świetnie sprawdzą się krótkie fryzury, natomiast na wieczorowe wyjścia z możemy odmienić nasz wygląd, ubierając długie, piękne włosy.

Pielęgnacja peruk podczas urlopu

Na pewno warto sobie uświadomić, że każda peruka to nakrycie głowy. Z tego względu podczas upalnych dni może powodować poczucie dyskomfortu. Jednak są osoby, które na przykład ze względów chorobowych, muszą nosić peruki. Aby bezpiecznie przetransportować perukę, można wykorzystać pudełko, które zapobiegnie odkształcaniu się kształtu fryzury. Gdy dotrzemy na miejsce, możemy schować peruki w pudełkach do szafy, dzięki czemu będą w pełni bezpieczne. Włosy można dodatkowo schować w siateczkę, którą dostajecie Państwo podczas zakupu.

Co po ściągnięciu peruki?

Każda osoba, która posiada perukę, powinna zaopatrzyć się w statyw, na którym możemy przechowywać naszą perukę wtedy, gdy nie jest używana. Jest to produkt zaprojektowany specjalnie do tego właśnie celu. Nie posiada żadnych wypukłych i ostrych elementów, które mogłyby uszkodzić perukę. Tego typu statyw można postawić w dowolnym miejscu – nie zajmuje on zbyt wiele miejsca. Można wykorzystywać go również do suszenia peruki. Statyw wykonany jest z tworzywa sztucznego w białym kolorze – znajdziecie go na naszej stronie na Allegro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Płyn antyelektrostatyczny?

Niezbędnym produktem, zwłaszcza podczas podróży, jest płyn Ania. Powoduje, że włosy po spryskaniu natychmiastowo przestają elektryzować się i  puszyć. Podczas podróży oszczędzamy czas na zbędne zabiegi pielęgnacyjne uzyskując od razu oczekiwany efekt. Pamiętajcie, zawsze warto go zabrać, zwłaszcza, że ma bardzo szerokie zastosowanie, nie tylko do peruk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części, lub w całości.

star star-empty