Jak dbać o peruki z długimi włosami?

Peruki damskie długie to coraz bardziej popularny produkt, który zwłaszcza ostatnimi laty cieszy się ogromną popularnością. Współcześnie mamy do czynienia z mocno rozwiniętą technologią, której zawdzięczamy między innymi produkty takie jak peruki damskie długie, które wyglądają naprawdę naturalnie. Dzięki nim możemy bardzo szybko zmienić swój wygląd, a nawet styl. Nawet peruki z długimi włosami spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Odpowiednio dobrana peruka wygląda jak prawdzie włosy i jest niezwykle komfortowa podczas noszenia.

Peruki damskie z naturalnych włosów

Większość osób, gdy wybiera peruki, zastanawia się: lepsza jest wersja syntetyczna, czy może naturalna? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi – jest wielu zwolenników peruk syntetycznych, ale również naturalnych. Peruki damskie długie z naturalnych włosów z wyglądają bardzo realnie- są wykonane częściowo na monotopie, a włosy, jak te rosnące na głowie, nie są perfekcyjnie idealnie równo ścięte. Można je dostosować do własnych potrzeb poprzez przycięcie, czy wymodelowanie. Można układać fryzury, a nawet nieco podtapitować. Wymagają jednak delikatnego obchodzenia się z nimi. Włosy wprawdzie są naturalne, ale należy pamiętać, że są martwe. Jeżeli podczas pielęgnacji nie zamknie się łusek włosowych mogą w tym miejscu pourywać się od zwykłego czesania. Ich cena jest wyższa od tych syntetycznych. Według nas, nieco bardziej funkcjonalne są peruki syntetyczne. O wiele lepiej można je dostosować do własnych potrzeb. Z pewnością spodobają się one osobom, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu przed lustrem, gdyż peruka syntetyczna zawsze jest wymodelowana i gotowa do założenia w każdej chwili.

Peruki jak dbać

Peruki naturalne wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Należy bardzo mocno nawilżać je i pamiętać o zamykaniu łusek włosowych, co może sprawiać sporo kłopotu. Możemy stosować te same odżywki, co do prawdziwych włosów, z serii „po farbowaniu”. Na rynku jest ich cała paleta. Wersje syntetyczne nie wymagają specjalnych kosmetyków do utrzymania ich kondycji (odżywek, czy balsamów), a jedynie do ułatwiania rozczesywania. Peruki syntetyczne długie są najtrudniejsze w utrzymaniu w odpowiedniej formie niż te z krótszych włosów. Zazwyczaj bowiem niszczą się one dotykając pleców, czyli na swoich końcach. Dlatego dość sporym problemem może być zachowanie witalności długich peruk syntetycznych. Mycie ich jest niezwykle proste – przed myciem czeszemy, wkładamy do naczynia z wodą i detergentem, namaczamy przez kilka minut, delikatnie myjemy przez lekkie ugniatanie, a następnie osuszamy ręcznikiem. Zazwyczaj takie peruki same wracają do swojego pierwotnego kształtu. Przed myciem nie powinno czesać się peruk z lokami, a jedynie dopuszczalne jest rozczesywanie pojedynczych pasm i układanie ich od razu w loki. Kolejne etapy mycia są takie same. Peruki warto zabezpieczać przed elektryzowaniem się, np płynem antyelektrostatycznym Ania oraz po wysuszeniu korzystać z pomocy kosmetyków ułatwiających rozczesywanie. Może to być jedwab do włosów, dwufazowa odżywka GlissKur , czy olejek arganowy

Peruka jak zakładać

Mimo iż peruki damskie długie łatwiej zakłada się od tych krótkich, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Najważniejszą z nich jest całkowite schowanie swoich włosów. Jeżeli założymy ją na włosy, będzie się po nich po prostu ślizgać. W związku z tym własne włosy możemy związać, zapleść lub schować pod cap-em. W przypadku peruki z długimi włosami, przed założeniem, należy ją rozciągnąć w rozpostartych dłoniach i następnie naciągnąć od czoła do potylicy. Jeżeli będą wystawać zza peruki nasze włosy, należy je starannie schować. Kolejnym etapem jest przygotowanie peruki. Peruka damska długa wymaga ułożenia jej palcami lub rzadkim grzebieniem, co trwa bardzo krótko (o wiele dłużej robi się to w przypadku peruk naturalnych). Jeżeli planujemy wybrać się na imprezę czy dyskotekę lub wiemy, że będziemy bardziej aktywni ruchowo, perukę można usztywnić kilkoma wsuwkami.

Peruki damskie długie

Warto pamiętać, że czasy, w których noszenie peruk było niewygodne i ryzykowne ze względu na ich przemieszczanie się i kiepski wygląd, zdecydowanie są już za nami! Obecne są to artykuły najwyższej jakości – peruki nie wymagają zbyt wiele czasu, by wyglądać naprawdę naturalnie. To świetne alternatywa dla osób, które lubią zmieniać swój wygląd.

star star-empty