Jak wybrać perukę po chemioterapii?

 

Jeszcze kilka lat temu temat wypadania włosów związany z chemioterapią był prawdziwym tabu – może nie „w teorii”, ale „w praktyce” życia codziennego na pewno. Dzięki popularnym dziś akcjom społecznym, coraz więcej osób uświadamia sobie naturę sytuacji, w której znajduje się kobieta tracąca swoje włosy. Jak wiadomo, im więcej wiemy, tym jesteśmy bardziej tolerancyjni. W praktyce jednak jest to o wiele bardziej skomplikowane i dla każdej kobiety na pewno jest to bardzo trudna sytuacja z naprawdę wielu względów.

Pierwsze kroki

Każda kobieta jest zupełnie inna i odmiennie reaguję na wypadanie włosów. W tak trudnych sytuacjach bardzo często przydatna jest wiedza, która pomaga w podejmowaniu kolejnych decyzji. Pierwszy, największy krok, wiąże się z podjęciem decyzji o zakupie peruki. To już naprawdę wiele. Warto dać sobie tyle czasu, ile go potrzebujemy i w żadnym wypadku nie podejmować decyzji w pośpiechu. Ważne, by peruka była jak najlepiej dobrana. Realizacją tego pierwszego kroku może być związana z wysłaniem pytań odnośnie peruki na nasz e-mail lub telefon. Naszym priorytetem jest poczucie komfortu Klientek i z przyjemnością pomożemy w tym trudnym wyborze. Pierwsza rozmowa jest niezwykle ważna, by poczuć się bezpiecznie i załagodzić emocje.

Pierwsza peruka

W tej trudnej sytuacji Panie najczęściej wybierają perukę, która będzie przypominać ich ostatnią fryzurę. Podczas pierwszego zakupu warto zachować zimną krew, mimo że bardzo często jest to niezwykle trudne. Jeżeli kupimy perukę w pierwszym lepszym sklepie, możemy później tego bardzo żałować. Wybór peruki z pomocą specjalisty jest gwarancją maksymalnego zadowolenia i naprawdę zaskakująco dobrych efektów. Skorzystanie w tej sytuacji ze sklepu online ma sporą zaletę – gdyż perukę można na spokojnie przymierzyć w domu. Prywatne otoczenie z pewnością pozwoli nam czuć się mniej skrępowanymi. Co więcej, peruki w naszym sklepie podlegają zwrotowi.

Kilka technicznych informacji

Aby łatwiej zmierzyć się z tematem nowej peruki, warto poznać jej naturę. Mimo iż najbardziej zależy nam na włosach peruki, to bardzo istotnym elementem jest ich „spód”, gdyż to on decyduje o wygodzie i komforcie osoby, która będzie ją nosić. Na rynku dostępne są peruki, na przykład takie, które posiadają wkładkę z mikroskóry (zwaną inaczej mikrofazą lub mono topem). Przeważnie są wykonane ręcznie na bazie cienkiej siateczki w cielistym kolorze. Na łączeniu splotów są tkane szydełkiem w cienkie wiązki z włosów złożone z 2 – 3 sztuk. Cena takich peruk jest wyższa ze względu na długi proces produkcji. Ich największym atutem jest przewiewność. Innym typem są peruki wykonane maszynowo, przeważnie z gumowych pasków, które pełnią funkcję czegoś na kształt ażurowej czapki. Dzięki temu baza peruki jest elastyczna. W przypadku wyboru peruki po chemioterapii zazwyczaj wybierane są peruki syntetyczne, gdyż służą one jedynie przez pewien okres czasu. Dodatkową ich zaletą jest ich niższa cena. Więcej na temat tego, w jaki sposób wykonane są peruki, możecie przeczytać na naszym blogu. Pamiętajmy, najważniejsze to czuć się dobrze z samą sobą, dlatego nie podejmujmy tej ważnej decyzji pochopnie. Dajmy sobie czas, a na pewno uda nam się dobrać jak najlepszą perukę.

 

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części,

star star-empty