Jak zakładać treski?

Posiadasz cienkie włosy i marzysz o tym, żeby je nieco zagęścić? Jeśli tak, to z pewnością powinny zainteresować Cię treski. Dzisiaj opowiemy Ci co nieco o rodzajach tresek i o tym, w jaki sposób je zakładać. Mogą one bowiem posiadać różną postać i formę. Zawsze służą jednak temu samemu: upiększeniu i zagęszczeniu naszej fryzury. Jaka treska będzie dla Ciebie odpowiednia? Wszystkiego dowiesz się z naszego najnowszego wpisu!

 

Treska – co to?

 

Nie możemy odpowiedzieć Ci bezpośrednio na pytanie „jak zakładać treski”, ponieważ najpierw musimy Ci dokładnie odpisać, czym taka treska dokładnie jest. Może mieć ona różnorodną postać. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że treski to pasma różniące się od siebie długością i barwą. Możesz je przyczepić z pomocą różnorodnych metod – wszystko zależy bowiem od tego, na jaki model treski się zdecydujesz.

Najpopularniejsze modele to z pewnością kucyki, które w przepiękny sposób pomagają przedłużyć i zagęścić włosy. Warto jednak zaznaczyć, że treskami również mogą być gotowe fryzury! Przykładem mogą być chociażby gotowe, wystylizowane koczki. To doskonałe rozwiązanie na szczególne okazje, kiedy chcemy wyglądać naprawdę pięknie.

Treskami nazywamy również gotowe pasma, które mocujemy do naszych naturalnych włosów z pomocą klipsów. Dzięki temu możemy włosy wydłużyć i zagęścić. Warto jednak pamiętać o tym, aby dobrze dobrać kolor włosów! Ten powinien prezentować się naturalnie i pasować do Twojego naturalnego odcienia.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na rynku dostępne są zarówno treski z włosów syntetycznych, jak i modele z włosów naturalnych. Jeśli chcesz, aby Twoja fryzura prezentowała się naturalnie, polecamy zdecydować się na modele łączące w sobie różne odcienie włosów. Te dają wrażenie naturalnej fryzury, a całość przypomina włosy muśnięte słońcem.

 

Jak doczepić włosy clip-in?

 

Tak, jak już wspomnieliśmy, treski posiadają różne rodzaje i modele. Każdy z nich przypina się do włosów z pomocą zupełnie innych metod. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się treski CLIP-IN, które są w formie szerokich pasemek. Przypina się je do naturalnych włosów z pomocą delikatnych klipsów na całej szerokości włosów, tuż przy skórze głowy, pomiędzy naturalnymi pasmami.

Aby całość wyglądała naturalnie, konieczne jest dokładne dopasowanie odcienia włosów. Jeśli będzie on wyraźnie inny od otaczających go włosów, całość może wyglądać nienaturalnie. Treski CLIP-IN mogą posiadać różne długości, mogą być również falowane i kręcone. Tu wszystko zależy od Twoich preferencji i gustu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tego typu metoda zagęszczenia i przedłużenia włosów pozwala na robienie estetycznych upięć i fryzur.

 

Treska krab – czy warto?

 

Innym rodzajem tresek są mocowania w stylu „krab”. Występują one w większości tresek. Tego typu modele świetnie trzymają całość fryzury, dzięki czemu sprawdzają się zarówno na szczególne okazje, jak i do noszenia na co dzień. Warto w tym miejscu wspomnieć, że fryzury stworzone z pomocą tego rodzaju treski, przypominają standardową, wysoko zrobioną kitkę.

Spinka typu krab sprawia jednak, że całość mocno przylega do włosów i doskonale się trzyma. Treski-kraby dostępne są w różnorodnych długościach, odcieniach i stopniu kręcenia włosów. Możesz znaleźć zarówno modele w tradycyjnym, prostym stylu, jak i falowane lub kręcone. To właśnie te ostatnie cieszą się dzisiaj największą popularnością.

Spinka typu krab doskonale trzyma fryzurę, przez co treska nie odstaje od skóry głowy i prezentuje naturalny wygląd. Wszystko dlatego, że spinka krab jest płaska i doskonale chwyta zdecydowaną część naturalnych włosów.

Warto w tym miejscu również zaznaczyć, że tego typu treski dostępne są w różnorodnych rozmiarach. Możesz postawić na treskę standardową, która doskonale będzie prezentować Twoją fryzurę, ale także treskę mini. Czym się różnią? Przede wszystkim faktem, że model standardowy doskonale sprawdza się w przypadku włosów o średniej długości oraz modeli dłuższych. Wersja mini do strzał w dziesiątkę, jeśli zależy Ci na fryzurze krótkiej, która pełni jedynie funkcję zagęszczenia naturalnych kosmyków.

 

Gumka ze stoperami – co to takiego?

 

Tego typu treska to z pewnością opcja dla bardziej zaawansowanych osób, ponieważ zakładanie jej wymaga wprawy. Warto jednak się na nią zdecydować, ponieważ tego typu modele są bardzo wygodne i wręcz niewyczuwalne podczas noszenia.

Treski z gumką i stoperami nie obciążają cebulek włosów nawet po kilkugodzinnym noszeniu. To wygoda, na którą zdecydowanie warto sobie pozwolić.

No dobrze, ale jak zakładać treski tego typu? Przede wszystkim musisz związać włosy wysoko w koczek. Kolejnym krokiem jest wczesanie ukrytych w tresce grzebyków i przykrycie ich siateczką, która stanowi bazę dla naszej treski.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że siateczka w obwodzie posiada gumowe toczki, które wyposażone są w plastikowe ściągacze, czyli tzw. stopery. Te pozwalają zacisnąć gumki i siateczkę. Co dalej? Jeśli masz już założoną treskę, owiń ją dookoła gumkami i zamaskuj ją pod włosami. Teraz możesz całość, czyli koczek i treskę przekuć na krzyż dwoma wsuwkami lub szpilkami fryzjerskimi.

Co jest zdecydowanym plusem tego typu rozwiązania? Całość posiada lekką i wygodną konstrukcję, która sprawia, że po założeniu, treska jest całkowicie niewidoczna. Ważne jest w tym przypadku dokładne przypięcie całości i odpowiednie ukrycie gumki.

Warto również wspomnieć, że na rynku dostępne są również modele, które stanowią połączenie siateczki i kraba. Na całość składają się wtedy: spinka typu krab, dwa grzebyczki i gumka ze stoperem. Takie rozwiązanie umożliwia zastosowanie treski na dwa sposoby: ekspresowo, stosując spinkę typu krab lub poświęcając więcej czasu na przymocowanie siateczki i grzebyczków.

 

Jak założyć doczepiany kucyk?

 

Pony Tail to kolejny sposób przedłużenia i pogrubienia włosów z pomocą treski. Cieszy się dzisiaj ogromną popularnością. Wszystko dlatego, że konstrukcja pozwala na łatwy i szybki montaż treski. Aby go przeprowadzić, musisz związać włosy w koński ogon i owinąć go treską. Ta będzie pogrubiała kitkę i przedłużała długość włosów.

Mocowanie treski typu Pony Tail odbywa się przy pomocy zamontowanej w tresce blaszki. Ta rozprostowuje spięte gumką włosy. Pony Tail wyposażony jest również w niewielki grzebyczek, który sprawia, że całość fryzury trzyma się stabilnie i nie opada. Grzebyczek wkłada się za gumkę, a blaszka owija całość kitki dookoła, dokładnie ją przykrywając.

Tego typu rozwiązanie cieszy się dzisiaj sporą popularnością wśród kobiet, ponieważ wygląda naturalnie i wiarygodnie, a całość montuje się szybko, bez większych problemów. Ważny jest jednak odpowiedni dobór kolorystyczny, aby treska nie odstawała kolorystycznie od naszych naturalnych włosów.

Warto też wspomnieć, że treski Pony Tail są często wykonane z włosów syntetycznych, odpornych na działanie wysokiej temperatury. Możesz więc wybrać model, który doskonale będzie poddawał się stylizacji, zarówno z pomocą lokówki, suszarki, jak i prostownicy.

 

Gumka z włosami do koka

 

Dokładnie tak! Gumki z włosami są kolejnym rodzajem tresek, które posiadają zupełnie odmienny sposób mocowania. To świetne rozwiązanie dla osób z krótkimi i rzadkimi włosami. Gumka z włosami imituje w tym przypadku koczek.

Treska koczek to dopinka, z pomocą której możemy stworzyć estetyczny kok z podwiniętych, kilkucentymetrowych włosów. To model szczególnie popularny wśród osób z krótkimi włosami, ponieważ pozwala odmienić fryzurę w kilka chwil.

Jak montuje się gumkę z włosami? Pierwszym krokiem jest wykonanie samodzielnego, ściśle przylegającego do skóry głowy koczka. Następnie przykładasz treskę i oplątujesz ją kilkukrotnie gumką, aby później z pomocą kilku wsuwek przymocować ją dookoła naturalnych włosów.

 

Inne rodzaje mocowań tresek

 

Ostatnim i ciekawym rozwiązaniem, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, jest spinka automatyczna. Pozwala ona w szybki sposób zamontować treskę, np. w formie kucyka. Warto w tym miejscu wspomnieć, że tego typu treski często posiadają przy zapięciach różnego rodzaju zdobienia, które przykrywają łączenie treski z naturalnymi włosami.

Mamy nadzieję, że nasz wpis okazał się dla Ciebie przydatny i wybierzesz dla siebie treskę, która wydobędzie z Twoich włosów pełen potencjał i pozwoli cieszyć się pełną, elegancką fryzurą. Powodzenia na zakupach!

star star-empty