Jakie są zalety posiadania peruki z włosów naturalnych?

Zakup peruki nie jest łatwy, zwłaszcza za pierwszym razem. Większość osób zastanawia się, czy lepsza jest peruka naturalna, czy może syntetyczna. W tym wpisie skoncentrujemy się na produkcie, jakim jest peruka naturalna. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona wykonana z naturalnych włosów, co niektórzy uważają za jej ogromny atut. Warto podkreślić, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy peruka naturalna jest lepsza od syntetycznej. Tak naprawdę wszystko zależy od upodobań osoby, która będzie ją nosiła.

 

Peruka naturalna czy syntetyczna

Peruka naturalna to bardzo trwały produkt, gdyż wykonany jest z niezwykle wytrzymałego materiału – ludzkich włosów. Sprawdza się ona zwłaszcza wtedy, gdy stosujemy perukę na co dzień jako uzupełnienie. Peruka naturalna jest o wiele bardziej odporna na zniszczenia, a więc może ona służyć kilka lat. Dlatego warto dokładnie zastanowić się przed zakupem peruki naturalnej, gdyż jej cena jest nieco wyższa od tej, którą zapłacimy za produkt syntetyczny. Włosy w peruce naturalnej są „komfortowe” w noszeniu – to cecha, o której użytkownicy wspominają najczęściej. Peruka naturalna nie błyszczy się tak, jak włosy syntetyczne. Z pewnością jest to ogromny atut, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ostrym, sztucznym światłem (np. podczas fotografowania).

Peruka naturalna blond

Peruka naturalna blond to produkt, o który często pytają Klienci. Warto pamiętać, że są one mocno wytrawione farbowaniem, dlatego mogą być bardziej wysuszone od tych ciemniejszych. Dokładnie tak samo, jak w przypadku własnych włosów, które farbujemy – z czasem stają się one „zmęczone”. Dlatego o wiele lepsze gatunkowo są ciemne peruki, o czym warto pamiętać.

Peruka naturalna cena

Peruka naturalna jest droższa niż ta syntetyczna ze względu na materiał, z którego jest wykonana. Włosy naturalne o wiele trudniej się pozyskuje, dlatego są wartościowsze. Peruka naturalna to zdecydowanie odpowiedni produkt dla tych, którzy będą stosować ją codziennie. W przypadku sporadycznych okazji, jak na przykład imprezy, lepiej będzie zakupić perukę syntetyczną. Chyba, że nie odpowiada nam jej wygląd. Wiele osób przyznaje, że peruka naturalna jest lekka i bardziej „przewiewna”, czyli czujemy się w niej po prostu przyjemniej.

Peruka naturalna zalety i wady

Jak sami widzicie, peruka naturalna ma wiele zalet. Jednak pamiętajcie, by kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami. W przypadku wątpliwości, z całą pewnością sprzedawca chętnie pomoże w dobraniu odpowiedniego modelu peruki. Niestety peruka naturalna posiada także wady. Z całą pewnością wymaga o wiele więcej czasu podczas układania fryzury – trzeba to robić za każdym razem. Warto również pamiętać, że taka peruka wymaga dostosowania do własnych potrzeb, czyli odpowiedniego ułożenia, czy nawet podcięcia. Włosy naturalne to bardzo dobra baza do fryzury, jednak trzeba nad nią pracować. Dokładnie tak, jak przy prawdziwych włosach. Peruka naturalna wymaga odpowiedniej pielęgnacji, w przeciwnym wypadku włosy mogą się „urywać” z powodu otwartych łusek. Mimo wielu zalet peruk naturalnych, szczerze polecamy Wam peruki syntetyczne, które są o wiele praktyczniejsze. Oczywiście wybór należy do Was.

star star-empty