Kolor peruki a kolor cery

Aby peruka była odpowiednia, niezbędne jest dobranie jej w jak najlepszy sposób. Wiele osób pyta, czy kolor cery ma znaczenie, gdy wybieramy kolor peruki. Otóż tak, jest on niezwykle istotny. Warto bowiem pamiętać, że im lepiej dopasujemy perukę do naszej cery, kształtu głowy i całej sylwetki, tym będzie ona wyglądać bardziej naturalnie. Konsekwencją tego będzie komfort i radości z nowej fryzury. Noszenie peruk może się niektórym kojarzyć z różnymi schorzeniami, zwłaszcza chemioterapią – to prawda, w tych sytuacjach również są one wykorzystywane. Jednak w dzisiejszych czasach jest to produkt, który służy również do zmiany swojego wizerunku w dowolnie wybranym momencie. Zakładanie peruk nie wymaga zbyt wiele czasu, więc mogą się okazać niezwykle wygodne w różnych sytuacjach.

Peruka jaką wybrać?

Wybierając perukę musimy zwrócić uwagę na jej jakość, konstrukcję, możliwość regulacji oraz dowiedzieć się, czy można ją stylizować i w jaki sposób. Następnie należy wybrać kolor peruki oraz fryzurę. Te ostatnie elementy warto dobrze przemyśleć, zwłaszcza jeżeli planuje się zakup przez internet. Warto pamiętać, że im lepiej dobierzemy perukę do naszej twarzy, tym będzie ona lepiej pasować. Jeżeli planujemy nosić ją na co dzień, nie ma sensu dokonywać spontanicznych wyborów, zwłaszcza przy zakupie peruk naturalnych, które są nieco droższe. Zaletą peruk syntetycznych jest ich niska cena. Dzięki temu możemy kupić kilka modeli w różnym kolorze i zmieniać je w zależności od naszych upodobań lub sytuacji.

Kolor peruki

Peruki w kolorze blond są najbardziej popularne. Być może dlatego, że większość osób dobrze wygląda właśnie w takich włosach. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to dobranie odpowiedniego odcienia. Jasny kolor peruki odmładza wygląd twarzy i w wielu wypadkach uwypukla jej atuty. Dla osób, których cera jest nieskazitelna, peruka blond w jasnej barwie będzie idealna. Platyna będzie przepięknie wyglądać na osobach, które mają niebieskie oczy. Jasny kolor włosów nie sprawdzi się w przypadku osób o ciemnej karnacji. Jeżeli Twoja cera jest „ciepła” lub nieco szarawa, świetnie sprawdzi się beżowy kolor peruki lub zbliżony do barwy bursztynu. Kolor cieszący się sporym powodzeniem to rudy. Niektórzy się go obawiają, gdyż jest bardzo odważny. Warto pamiętać, że subtelne rysy i delikatny typ urody może fantastycznie komponować się z rudymi włosami. Osoby, które mają ciemną oprawę oczu, dobrze poczują się w tym kolorze. Pasuje on zarówno do niebieskich, jak i zielonych, a nawet brązowych oczu. Ten kolor peruki ma jednak jedną wadę – niestety podkreśla niedoskonałości cery, o czym warto pamiętać.

Jak zmienić kolor peruki?

Zapewne wiele osób, które posiada już peruki zastanawia się: jak zmienić kolor peruki? W przypadku peruk naturalnych z włosów indyjskich występuje nieco ograniczona baza kolorów, jednak warto się z nią zapoznać. Jeżeli chcemy, by farbowanie było skuteczne, nie koloryzujmy włosów naturalnych o więcej niż 2 tony. Oczywiście o wiele łatwiej przyciemnić peruki naturalne niż rozjaśnić, co zazwyczaj jest po prostu niemożliwe. Farbowanie peruk zawsze może przynieść nieoczekiwane efekty, dlatego warto wykonać najpierw próbę. Peruk syntetycznych niestety nie można farbować. Jedynym rozwiązaniem jest zakup nowej peruki w innym kolorze.

star star-empty