Krótki przewodnik po koloryzacji

Kobiety kochają koloryzację. Dzisiejsze czasy i technologia pozwalają nam uzyskać coraz to ciekawsze techniki i efekty barwienia włosów. Związane z tym trendy wprowadzają nam dziś pojęcia koloryzacji włosów na wiele sposobów – począwszy od jednolitej po wiele różnych wariantów dodawania refleksów czy pasemek. W gamie produktów Sagatii mogą Państwo znaleźć właściwie każdy rodzaj koloryzacji. Peruki syntetyczne, którym kolor nie wypłukuje się i nie blaknie, mają tą zaletę i przewagę, że nie trzeba go odświeżać, tak jak w przypadku naturalnych włosów. Włosów tych zresztą nie da się poddać farbowaniu. Zupełnie inna jest sytuacja w przypadku peruk z włosów naturalnych. Tu możemy nieco popuścić wodze fantazji i popracować nad wyprowadzeniem takiego typu koloryzacji, jaki nam właśnie odpowiada. 

 

Pasemka
Najpopularniejszy od lat i cieszący się niesłabnącą popularnością typ koloryzacji. Na podstawowym kolorze (bazie) wykonane są pasma- jedno, lub dwukolorowe, różnej szerokości, w kontrastowej, innej barwie.

Peruka Maura, koloryzacja pasemka (kod koloru: 18/22)

Baleyage i Sunlight
Baleyage najczęściej wykonuje się na jasnych włosach, a Sunlight na ciemnych. Obie te koloryzacje działają na takiej samej zasadzie – dodaniu pasemek w różnych odcieniach, jednak bardzo zbliżonych do koloru bazowego. Są to bardzo popularne i delikatne koloryzacje, mające na celu utworzenie wyglądu „naturalnych, słonecznych pasemek”.

Peruka Olga, koloryzacja Baleyage (kod koloru: 15T613)

kolor: 4/27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peruka Tina, koloryzacja Sunlight (kod koloru: 4/27)

Sombre i Ombre
W ostatnim czasie niezwykle popularny rodzaj koloryzacji – Sombre. Inaczej definiowany jako „delikatne Ombre”. W przeciwieństwie do Ombre, pasemka są subtelniejsze i zaczynają się od nasady głowy i zagęszczają się przy końcówkach. Ombre polega na rozjaśnieniu końcówek. Jest jeszcze pewna odmiana Ombre, a mianowicie Dip dye hair, która polega na farbowaniu końcówek na mocno kontrastujące kolory, np. różowy, niebieski.

kolor: YS26/613A-S6

Peruka Gracja, koloryzacja sombre (kod koloru: YS26/613 HS6)

Przedstawiliśmy pięć najpopularniejszych w ostatnich czasach metod koloryzacji. Prócz tych powyżej, jest jeszcze wiele innych. Splashlight – rozjaśnienie tylko środkowej części włosów; Ronze – delikatnie przejścia pomiędzy brązem a rudym; Bronde – pomiędzy brązem a blondem. Dla bardziej szalonych osób – Piksele – jak sama nazwa wskazuje, na włosach wymalowuje się kolorowe kwadraciki; Kolorowe odrosty – np. fioletowe, albo odwrotnie – ciemne odrosty a reszta kolorowa! W tym przypadku polecamy jedną z naszych peruk imprezowych – Loka.

Loka fioletowa

 

Peruka Sofie, koloryzacja Splashlight (kod koloru: YP3T4/224)

Jednakże najpopularniejszą metodą koloryzacji jest koloryzacja jednolita. Może wydawać się najprostsza, jednak nie zawsze tak jest. Przykładowo, od jakiegoś czasu panuje moda na jasne, siwe blondy, które bardzo ciężko jest osiągnąć (i utrzymać) z ciemnego koloru. W naszej gamie produktów znajdą Państwo wiele kolorów jednolitych na perukach krótkich, długich i półdługich.

Peruka Bonnie, koloryzacja jednolita (kod koloru: 26)

Należy jednak pamiętać, że każda koloryzacja, nie pozostaje bez wpływu na kondycję włosów. Moda mija, a nam pozostaje borykać się z przywracaniem włosom zdrowego wyglądu. Dlatego polecamy peruki, jako alternatywę dla koloryzacji. Zwłaszcza, że często jej przeciętna cena  jest porównywalna z samym kosztem farbowania.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części, lub w całości.

star star-empty