Lace front, mono top i mono part – ręcznie tkane wstawki w perukach

Peruki w Sagatii wykonane są maszynowo. Bazę stanowi siateczka z gumowych paseczków, która po założeniu przypomina elastyczny, ażurowy czepek pokryty włosami. Niektóre elementy peruk mogą być jednak wykonane ręcznie. Podnosi to znacznie jakość peruki, a tym samym zwiększa komfort użytkowania.

Czym są wstawki ręcznie tkane?

To element bazy peruki wyglądający jak bardzo drobna i gęsta siateczka w kolorze cielistym. Z wyglądu może nieco przypominać fakturę pończochy. Do tej siateczki ręcznie, za pomocą cieniutkiego szydełka, po 2-3 sztuki, utkane są pojedyncze włosy. Bardzo pracochłonne wykonanie generuje wyższe koszty wykonania peruki stąd ten sam model, zawierający taką wstawkę zawsze będzie droższy. Płacimy jednak za jakość i komfort użytkowania. Siateczki ręcznie tkane są dużo cieńsze od tradycyjnej bazy peruki (koronka, lub gumka), a co najbardziej istotne – są półprzeźroczyste. Przebija przez nią naturalna skóra głowy, a wiązania włosów na siateczce wyglądają z bliska jak wyrastające wprost ze skóry głowy włosy. Wstawki mogą mieć różny rozmiar i kształt. Dodatkowo niektóre mogą być wzbogacone o paski z sylikonem pozwalające na zastosowanie plastrów do peruk. Poniżej przedstawimy trzy rodzaje wstawek występujące w sklepie Sagatia.

mono part

Peruka długa Ariel występuje w dwóch wersjach wykonania – pełnej maszynowej i z wstawką mono part. Ten sam model, na pierwszy rzut oka identyczny, ale różni się ceną, a więc i wykonaniem. W wersji podstawowej ma bazę z siateczki i koronki – jak tradycyjne peruki maszynowe. W opcji wzbogaconej – posiada wstawkę mono part. Ten rodzaj wstawki zlokalizowany jest w miejscu, gdzie znajduje się przedziałek, lub włosy są zaczesane na boki z jednego punktu. Od samej fryzury zależy kształt tej wstawki, oraz jej wielkość. W modelu Ariel wstawka jest w miejscu przedziałka, czyli ma podłużny kształt i sięga do samej linii brzegowej, do czoła. Jest zakończona paskiem sylikonowym – nie ma wstawki lace front (opis poniżej).

W modelu peruki z włosów naturalnych Emma wszyta jest również wstawka mono part, ale w zupełnie innym miejscu i innym kształcie. Tu peruka ma pofalowane włosy, które ładnie maskują przedziałek, ale miejscem newralgicznym jest punkt, od którego przedziałek odchodzi w kierunku czoła. Wstawka mono part w tym modelu jest znacznie mniejsza, ale wystarczająca, by nie zdradzać we wrażliwych miejscach, że mamy na głowie perukę.

mono top

Mono top jest rodzajem największej wstawki występującym w sklepie Sagatia. To element bazy peruki pokrywający całą część ciemieniową głowy. Dzięki temu mamy swobodę w umiejscowieniu przedziałka, dużo cieńszą i bardziej przewiewną perukę, a tym samym – wysoki komfort użytkowania. Z tym rodzajem wstawki mamy peruki syntetyczne (np peruka Karolina, czy peruka Aneta), jak i te z włosów naturalnych (peruka human hair Elaine, czy peruka human hair Dagmara). Tego typu wstawka generuje duże różnice w cenie. Przykłady mamy w modelu peruki z włosów naturalnych Judyta, oraz peruki syntetycznej Paola i jej odpowiednika bez wstawki mono top – peruki syntetycznej Beata.

lace front

Lace front to wstawka ręcznie tkana wszyta na granicy czoła. Może mieć różną długość i szerokość. Najczęściej przycina się ją tuż przy linii brzegowej peruki. Dzięki temu mamy bardzo cienkie i łagodne przejście z peruki na ciało. Bez uskoku i grubego szwu. Lace front najczęściej ma stopniowaną gęstość włosów w miejscu, gdzie schodzi do czoła przedziałek. Wtedy wygląda bardzo naturalnie, nie tworząc gęstej kreski brzegowej. Są zwolennicy przykrywania siateczki lace front makijażem, ale znacznie wygodniej i praktyczniej jest skrócić ją do wersji minimalistycznej. Siateczka podczas obcinania nie popruje się i nie powinna się odwijać.

Lace front pozwala też na zastosowanie tricku odstających od czoła włosów, które opadają łukiem w dół odsuwając włosy nieco od twarzy.

peruka półdługa Ruta – lace front

Obecnie modele peruk z najnowszych kolekcji zazwyczaj mają zastosowaną, choć małą wstawkę mono part, lub lace front. Jakość takiej peruki znacznie wzrasta, zwiększony jest komfort podczas jej noszenia, a tym samym wzrasta nasze poczucie bezpieczeństwa, że peruka w miejscach newralgicznych wygląda bardzo realnie i nie zdradza swojej obecności na naszej głowie.

Wszelkie prawa do grafik i opisu- zastrzeżone. Zakaz kopiowania całości lub fragmentów.

 

star star-empty