Najczęstsze pytania zadawane przez Klientów Sagatii

W tym roku nasz sklep obchodzi dziesiątą rocznicę istnienia. Naszą renomę budowaliśmy przez wiele lat poprzez sprowadzanie najlepszych produktów, a także specjalizowanie się w wiedzy dotyczącej peruk i akcesoriów im dedykowanych. Pragniemy, by wszyscy nasi Klienci byli zadowoleni, ale również nie bali się zadawać pytań, dzięki którym wybór odpowiedniej peruki będzie jeszcze bardziej zadowalający. Z przyjemnością podzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem. Przypominamy Państwu najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania.

Czy peruki od Sagatii są trwałe?

Nasze peruki wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału o nazwie kanekalon, który jest gwarancją jakości. Peruka ma jednak swoją określoną wytrzymałość, która w dużym stopniu zależy od częstotliwości noszenia. Zarówno struktura, fason, jak i kolor zależą od czasu użytkowania peruki oraz tego, w jaki sposób ją pielęgnujemy. W trosce o Klientów, którzy lubią często wymieniać peruki, dostosowaliśmy odpowiedni cennik, który bazuje na tym, aby peruki nie były droższe niż cena za zmianę koloru i fryzury w zakładzie fryzjerskim. Warto pamiętać, że żywotność peruk można znacznie wydłużyć.

Czy peruki mają różne rozmiary?

Peruki różnią się „głębokością” oraz obwodem głowy. Niektóre z nich są płytkie (54 cm), inne średnie (56 cm) oraz głębokie (58 cm). Warto zapoznać się z wymiarami uwypuklenia głowy w części ciemieniowej. Pamiętajcie Państwo, że w razie gdyby peruka nie pasowała, można ją zwrócić lub wymienić na inną. W naszej ofercie pojawiły się peruki dziecięce, których obwód wynosi 48.

kolor: 12

Czy peruki nie niszczą naturalnych włosów?

Peruki w żaden sposób nie niszczą „prawdziwych” włosów. Produkty od Sagatii wykonane są z ogromną dokładnością. Stare peruki, które posiadały jednolity spód, powodowały pocenie się skóry i swędzenie, jednak nowoczesne peruki, czyli te, które my oferujemy, wykonane są w zupełnie innej technologii. Niektóre peruki (zazwyczaj te droższe) konstruowane są ręcznie na bazie cienkiej siateczki, w której na łączeniu splotów znajdują się wiązki włosów (po dwie lub trzy sztuki). Bardziej popularna i jednocześnie tańsza jest technika maszynowa, która polega na wykonaniu konstrukcji przypominającej ażurową czapkę. Gumowe paski, z których wykonana jest ta „czapka” są elastyczne i wygodne dla ciała – automatycznie dostosowują się do głowy.

Czy peruki naturalne wykonane są z prawdziwych włosów?

Zdecydowanie tak. Nasze peruki wykonane są z włosów pochodzących z Chin oraz Indii. Z tego względu produkty Sagatii są wytrzymałe i jednocześnie stosunkowo tanie. Wykonaliśmy testy, które potwierdziły, że włos ten jest naturalny, dzięki czemu nie niszczy się przy wysokiej temperaturze. Włosy te nie zawierają żadnej domieszki syntetyku, są w 100 procentach naturalne. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze peruka naturalna będzie dobrym wyborem. Z własnego doświadczenia wiemy, że włosy syntetyczne są o wiele prostsze w utrzymaniu. Warto zatem dobrze zastanowić się, czy chcemy kupić perukę naturalną, czy też syntetyczną.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części, lub w całości.

star star-empty