Nowy sklep – wielkie zmiany

 

Za nami pierwszy miesiąc funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Otrzymaliśmy wiele ciepłych słów uznania, za które serdecznie dziękujemy. Były też opinie krytyczne, które są dla nas cennym wskazówkami, jak dopracować sklep, by był przyjazny i przyjemny w odbiorze. Jedno jest pewne – w myśl złotej zasady – jeśli nie idziesz do przodu, to się cofasz, zmiany były konieczne, by Wasza Sagatia dalej funkcjonowała i rozwijała swoją ofertę.

Prace nad sklepem trwały 5 miesięcy. To mnóstwo analiz, przemyśleń, nowych grafik, lecz przede wszystkim pracy włożonej przez niesamowicie zdolnego człowieka – Pana Igora Chudego. Z czystym sumieniem polecam jego osobę jako fachowca. Tu jest jego portfolio z całkiem pokaźnym dorobkiem ciekawych projektów.

Czy sklep jest już skończony?

Nie, ponieważ wciąż wymaga dopracowania w różnych płaszczyznach, by był wygodny do przeglądania i zakupów. Mamy jeszcze całą listę zadań zadań i elementów do wdrożenia, lecz wymaga to czasu i cierpliwości, o którą serdecznie Was prosimy.

Czy zmiany były konieczne?

Tak, konieczne. I wiemy, że wszystkim nam ostatecznie wyjdą na dobre. Sama nie jestem osobą, która lubi zmiany. Szybko i trwale przywiązuję się, jestem sentymentalna i wygodna. Ale dziś e-sklepy to zupełnie inna rzeczywistość, niż jeszcze klika lat temu. To także nowe kryteria wyszukiwarek bez których nawet najpiękniejszy i najwspanialszy sklep nie istnieje w wirtualnej rzeczywistości. Sagatia jest sklepem nowoczesnym, spełniającym standardy bezpieczeństwa zakupów, doceniającym stałych klientów i mamy nadzieję, że zaprzyjaźnicie się z nią równie szybko, jak my.

Jakie zmiany nastąpiły?

Jednym słowem – kolosalne. Ale co za tym się kryje? Zmiana oprogramowania sklepu na inny, zmiana serwera na szybszy, zmiana logo Sagatia, zmiana znacznej części grafik. To od strony technicznej. A w praktyce – dziś produktem jest model peruki czy treski, a sam kolor jest wariantem produktu. Zatem na stronie produktu wybieracie wariant koloru, a także dodatkowo, jako nowość – wariant rozmiaru. Jak się dobrze przypatrzycie – wszystko jest dodatkowo dokładnie opisane tak, jak miało to miejsce w starej wersji sklepu, do której wielu z Was było przywiązanych.

Wysyłki realizujemy codziennie w dni robocze. Tu nie ma zmiany. Natomiast musieliśmy dokonać korekty formy i kosztów wysyłek. W związku z aktualizacją umów o świadczenie usług doręczeń mamy ograniczenie form wysyłek do dwóch – Pocztex 48 z Odbiorem w Punkcie i Kurier Ekspres 24. Chcąc zaoferować korzystne warunki ekspresowych przesyłek zrezygnowaliśmy z podstawowej usługi Pocztex 48. Będzie taniej, niż kosztował kurier DPD, ale ciut drożej, niż kosztowałby aktualnie Pocztex 48. Skróci się natomiast czas doręczenia, który w definicji Poczty dla usługi Pocztexu wynosił nawet do 3 dni roboczych.

Z wysyłek za pośrednictwem DPD całkowicie zrezygnowaliśmy z uwagi na zmiany, jakie następowały w ostatnim czasie trwania wygaszonej już umowy.

Zmieniła się też kwota uprawniająca do bezpłatnej wysyłki. Aktualny próg wynosi 300 zł. Nie możemy już pokrywać tego kosztu w poprzedniej stawce z powodów czysto ekonomicznych. Wiem, że wiele osób będzie zaskoczonych, bo od kilku lat korzystali z tej opcji,  jednak ukłon z naszej strony w tym kierunku musi ulec zmodyfikowaniu.

W najbliższych dniach zostanie jednak zmniejszona prowizja od e-przelewów. Z 2,5% przejdzie w 1,5%. Zmieniamy bowiem operatora, który poza korzystniejszą ofertą cenową ma również szerszy wachlarz usług.

Na koniec dodam jeszcze, że zostało już niewiele giftów z logo Sagatia, które możecie sobie wybrać w zamówieniu w zależności od wysokości zakupu.

Przygotowaliśmy je na start nowego sklepu. Najwięcej jest jeszcze eko-toreb, które możecie wyhaczyć przy zakupie powyżej 150 zł.

Wszelkie prawa do grafik i opisu- zastrzeżone. Zakaz kopiowania całości lub fragmentów.

 

star star-empty