Obalamy mity dotyczące peruk

 

Trzeba przyznać, że peruki są dość niszowym tematem, dlatego wokół ich istnienia powstaje wiele mitów. Postanowiliśmy poruszyć kilka z nich, aby raz na zawsze rozwiać Państwa wątpliwości. Warto pamiętać, że wiele informacji zawartych w internecie nie jest zgodna z prawdą i najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedzi jest bezpośredni kontakt z osobami, które sprzedają peruki, czyli na przykład z nami. Przypominamy także, że ceny peruk (zwłaszcza syntetycznych) są niewielkie, dlatego warto samemu spróbować, w jaki sposób będzie wyglądało nasze życie w nowej, pięknej fryzurze.

Peruka a pogoda

Nie jest prawdą, że peruki nadają się na każdą pogodę. Należy bardzo uważać podczas wysokich temperatur – peruki z pewnością nie nadają się na temperatury tropikalne. Wyjątek stanowi model Marzena i Karolina. Podczas „złej” pogody – na przykład przy obfitych deszczach – z pewnością lepiej sprawdzają się peruki syntetyczne. Jeżeli mamy perukę z długimi włosami, to podczas ulew warto spinać ją lub zaplatać, dzięki czemu włosy będą chłonęły mniej wilgoci. W takich warunkach polecamy jednak chronić włosy kapturem lub parasolem, gdyż przemoczone włosy mogą odsłonić siateczkę, na której się znajdują. Zimą peruka może posłużyć nawet jako czapka – niska temperatura, a nawet mróz, w żadnym stopniu nie wpływają negatywie na kondycje włosów syntetycznych.

kolor: 4/6kolor: 4/6

 

Spanie w peruce

Spanie w peruce sprawia, że włosy bardzo szybko się niszczą. Zarówno włosy syntetyczne, jak i naturalne, podczas intensywnego kontaktu z tkaninami, powodują psucie się włosa. Istnieją jednak sytuacje, w których Klienci decydują się na bycie w peruce cały czas, na przykład w szpitalu. Wtedy zalecamy wybranie tańszego modelu i częste wymienianie go. Wiemy, że komfort i dobre samopoczucie bardzo często są o wiele ważniejsze niż kwestie finansowe. Ciekawostką jest, że najmniej inwazyjnym materiałem dla peruk jest jedwab.

Czy noszenie peruki psuje „prawdziwe” włosy?

Gdyby peruki powodowały niszczenie prawdziwych włosów, nie byłyby tak popularne. Być może stare modele powodowały dyskomfort, jednak dzisiejsza technologia poszła mocno na przód, zapewniając zdrowie naturalnych włosów. Peruki bardzo często używane są przez osoby, które przechodzą chemioterapie i odzyskanie własnych włosów jest dla nich niezwykle ważne. Jest to najlepszy dowód na to, że noszenie peruki nie wpływa na kondycję naturalnych włosów. Dzisiejsze peruki można porównać po prostu do czapki.

Uprawianie sportu w peruce

Niestety, peruki w żadnym wypadku nie nadają się do uprawiania intensywnych sportów.

Peruka a swędzenie skóry

Warto powiedzieć raz na zawsze, że swędzenie skóry jest całkowicie indywidualną sprawą. Większość naszych Klientów nie wyobraża sobie funkcjonowania bez peruki i noszą ją cały czas. Jest to dla nich praktycznie druga skóra. Dla niektórych jednak jest to pewien dyskomfort i po powrocie do domu ściągają perukę. Wszystko zależy od tego, jak wrażliwi jesteśmy na kontakt z różnymi tkaninami oraz daną peruką. Pamiętajcie Państwo, że każdą perukę można zwrócić, jeżeli nie będzie Państwu odpowiadała.

Czy peruka może spaść?

Nie ma możliwości, żeby peruka spadła sama z siebie, nawet podczas mocnej wichury. Może jednak obsunąć się w przypadku, gdy ktoś pociągnie nas za włosy. Jeżeli jesteśmy w stanie przewidzieć możliwość takiej sytuacji, warto przypiąć perukę dodatkowymi wsuwkami lub podszyć pod perukę specjalne spinki clip-in.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części, lub w całości.

star star-empty