Jak postępować w pierwszych chwilach z peruką naturalną?

 

Najpierw pada wybór – peruka z włosów naturalnych, następnie wybór modelu, koloru i finalnie zamówienie. Krótkie oczekiwanie na dostawę… i jest! Ale nie wygląda tak jak na zdjęciu, jest trochę spłaszczona, ma ma sterczące końcówki, poza tym jest oklapnięta. Przecież nie to zamawiałam!
Zdarza się, że klienci zamawiający pierwszy raz perukę naturalną skarżą się, że nie zgadza się ona z opisem. Po wyjęciu z pudełka wygląda na zaniedbaną, niedopracowaną i niewartą ceny. Jest to oczywiście błędne złudzenie, które daje peruka wyciągnięta pierwszy raz z opakowania. Wysyłamy Państwu produkt identyczny jak na naszej stronie.
Cały problem leży w tym, że peruka naturalna zachowuje się właściwie tak samo jak nasze włosy, a więc na prostym przykładzie: po założeniu swetra, a następnie czapki włosy będą się elektryzowały, a także będą „oklapnięte”. Tak samo, gdy podnosimy sięe z łóżka rano- zawsze musimy włosy doprowadzić do ładu. Peruka w opakowaniu jest „ściśnięta” i wygładzona czasem przez wiele miesięcy. Można powiedzieć, ze „śpi” i czeka, aż ktoś ją wyjmie i przymierzy. Nowo zakupioną perukę najlepiej jest wyjąć z pudełka, z folii, zawiesić na stojaku na peruki, rozczesać delikatnie palcami i ułożyć jak własne włosy. Trzeba próbować uformować fryzurę, zgodną z peruką, tzn: układać włosy pod tym kątem, pod jakim zostały pierwotnie wszyte. Można również ją umyć, co nada włosom naturalnej świeżości i objętości. W przypadku peruki naturalnej pielęgnacja jest niezwykle ważna od samego początku, dlatego też warto zwrócić na to uwagę już w pierwszych chwilach jej posiadania.
Należy pamiętać, że włosy naturalne są podatne na elektryzowanie się, dlatego też polecamy zakupić płyn antyelektrostatyczny.

Jeżeli włosy są podatne, można spróbować po prostu spryskać je wodą zwilżając na całej długości. Jeśli fryzura totalnie nie układa się – warto zmoczyć taką perukę (pod bieżącą wodą), zastosować odżywkę i ułożyć jak swoje włosy, od początku. Można zastosować suszarkę, lub pozwolić wyschnąć włosom samoistnie. Jednak konieczne będzie wsparcie się sprzętem do układania włosów naturalnych, bo w przeciwnym przypadku uzyskamy podobny efekt sprzed zamoczenia włosów. Warto zatem pomyśleć o zastosowaniu przy samoistnym suszeniu np wałków. Cierpliwsi i bardziej wprawieni mogą spróbować ułożyć włosy szczotką do modelowania. Dla tych, co oczekują wygody i prostoty – polecamy zastosować na suche włosy lokówkę, lub prostownicę. W szybki sposób uzyskamy żądany efekt. Proszę jednak pamiętać o zabezpieczeniu włosów kosmetykiem do termoochrony. Włosy choć naturalne, łatwo poddają się modelowaniu na gorąco, lecz równie łatwo mogą ulec zniszczeniu od wysokiej temperatury.

Podsumowując – wysyłamy Państwu zawsze produkty identyczne jak na zdjęciach i  zgadzające się z opisem. Na zdjęciach są jednak włosy ułożone, a wysłane – wymagają tego zabiegu po wyjęciu z folii. Czasami zdarzają się pojedyncze przypadki, gdzie peruka rzeczywiście ma jakiś mankament, np. wadę fabryczną, ale są to przypadki bardzo rzadkie i zawsze rozpatrujemy wtedy reklamację.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części, lub w całości.

star star-empty