Półperuki – co to takiego?

 

Półperuki to jedna z propozycji oferowanych przez sklep Sagatia. To fantastyczna i wygodna alternatywa dla peruk tradycyjnych. W prosty sposób można mieć okazałą i piękną fryzurę z dłuższymi włosami bez poczucia, że nosi się pełną, sięgającą do czoła perukę. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na ten produkt.

Dla kogo dedykowane są półperuki?

Tradycyjna peruka to rodzaj czepka z włosami. Przykrywa część głowy, od czoła aż do nasady, nad karkiem. Peruki są elastyczne, dopasowują się do kształtu głowy, mają uniwersalny rozmiar i regulację obwodu. Są jednak osoby szukające wygodnej i korzystnej zmiany w swoich włosach, jednak nie są skłonne do zakładania pełnego nakrycia głowy, jakim jest peruka. Mają swoje naturalne włosy, ale są rzadkie lub np. z różnych przyczyn występują ubytki (łysienie plackowate, stany pooperacyjne, a nawet nieudane zabiegi fryzjerskie). Po półperukę mogą też sięgać osoby które mają krótkie włosy, a marzą o półdługich, lub długich włosach. Istnieje jednak jeden podstawowy warunek, aby móc założyć półperukę – trzeba mieć ładny przód swoich włosów, czyli grzywkę, oraz tą część od grzywki do wysokości czubka głowy. Półperuką bowiem maskujemy to, co jest z tyłu.

Jak wygląda półperuka?

wygląd półperuki od wewnątrz
miejsce przypięcia półperuki


Jak widać na powyższych zdjęciach półperuka od wewnątrz niewiele różni się od tradycyjnych peruk. Też ma siateczkę z pasków gumowych, posiada regulację obwodu, ale nie ma części ciemieniowej, a właściwie posiada tylko jej fragment. Ponadto z czterech stron ma przymocowane spineczki clip-in, które pomagają przymocować półperukę nawet na krótkich, rzadkich, czy cienkich włosach.

Na drugim zdjęciu zobrazowane jest umiejscowienie półperuki na głowie. Ważne jest, aby nasza grzywka, czy włosy na czubku głowy były ładnie ułożone, gdyż ta część będzie graniczyła z pięknymi włosami z dopiętej półperuki.

Jak zakładamy póperukę?

Najpierw modelujemy i układamy nasz przód. Grzebieniem oddzielamy część grzywki wraz z częścią włosów na ciemieniu. Nasz przedziałek musi przebiegać od górnej nasady ucha, przez czubek głowy, do górnej nasady drugiego ucha. Gdy mamy swoje włosy dłuższe z tyłu warto je w tym momencie związać lub zapleść w warkocz dobierany. Dopasowujemy rozmiar półperuki regulując paseczkami jej obwód. Następnie odpinamy spineczki clip-in i tylną część głowy przykrywamy półperuką. Wpinamy clip-in z czterech stron i poprawiamy włoski. Teraz zostało nam zamaskowanie granicy półperuki i swoich włosów. Możemy swoimi włosami przykryć ten brzeg posiłkując się np spinkami, lub lakierem do włosów. Innym rozwiązaniem jest założenie szerokiej opaski lub przewiązanie chustką w modnym stylu pin-up.

Półperuka to wygodne i fantastyczne rozwiązanie na szybkie i efektowne wydłużenie włosów. Na zdjęciu modelka prezentuje półperukę Brigidę w kolorze czarnym.

Jak pielęgnować półperukę?

Półperuki dostępne w sklepie Sagatia są wykonane z wysokiej jakości włosów syntetycznych. Można je zatem, tak jak peruki, czesać zwykłym grzebieniem, lub szczotką antyelektrostatyczną. Nie można podgrzewać, czyli suszyć suszarką czy stosować prostownicy. Myjemy przez namoczeniu w letniej wodzie z dodatkiem szamponu. Uczesane włosy wkładamy do kąpieli i pozostawiamy na 5-10 minut. Potem delikatnie wygniatamy je, nie plącząc włosów. W kolejnym etapie dwu- trzy-krotnie płuczemy ponownie namaczając je w misce, lub umywalce. Nie wolno myć, ani płukać włosów syntetycznych pod bieżącą wodą. Umyte włosy odciskamy w ręczniku, delikatnie rozczesujemy rzadkim grzebieniem i pozostawiamy do samoistnego wyschnięcia. Włosy same uzyskają swój pierwotny skręt – nie posiłkujemy się elektrosprzętem. Jeśli chcemy znacznie mocniej je skręcić, można lekko wilgotne włosy nawinąć na wałki, przy użyciu płynu do układania loków. 

Czy półperuki można farbować?

Nie, te nasze są wykonane z włosów syntetycznych i nie przyjmą farby do włosów. Można jednak zastosować płukankę, aby je lekko stonować. Bardzo ważne jest, aby dobrze dobrać kolor włosów do swoich naturalnych. Gdy włosy z półperuki i te nasze na głowie będą znacznie różniły się, będzie to wyglądało sztucznie i nieładnie.

W sklepie Sagatia mamy 4 modele półperuk – Agata, Brigida, Donata i Jagoda. Każdy z tych fasonów występuje w 6 kolorach. Zachęcamy do sprawdzenia, który fason będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Wszelkie prawa do grafik i opisu- zastrzeżone. Zakaz kopiowania całości lub fragmentów

 

star star-empty