Ponnadczasowe zmysłowe boby

Wiecznie żywe, wciąż powracające. Słowem ponadczasowe boby.

Zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego fryzura zwana „bobem” jest tak bardzo popularna? Prawdopodobnie dlatego, że jest niezwykle kobieca i jednocześnie wygodna. Bob to charakterystyczne krótkie włosy, które przeważnie sięgają do wysokości brody i bardzo często występuje z grzywką. Fryzura ta posiada wiele wariantów – czasami włosy mają jedną długość, innym razem natomiast, z przodu są dłuższe, a z tyłu krótsze, podkreślając szyję. Ta druga wersja jest znacznie bardziej zadziorna i seksowna.

Odrobinę historii

Czy wiecie, że pierwszą kobietą, która odważyła się na tę fryzurę była aktorka Eve Lavalliere? To niecodzienne wtedy uczesanie i nad wyraz krótkie włosy po pewnym czasie stały się niezwykle popularne. Bob, o którym mowa pochodzi z lat 20. i miał charakterystyczną grzywkę, która nigdy nie była dłuższa niż linia brwi. To istotne, gdyż podkreślało to oprawę oczu, dodając twarzy tajemniczości. Niektóre boby charakteryzują się wygolonym tyłem, który wydobywa atuty kobiecej szyi. Współcześnie nosi się także boby, które mają równo ścięte włosy, które sięgają poniżej brody. Fryzurę bob można porównać do sukienki typu „mała czarna”, która jest idealna na każdą okazję.

Peruka bob od Sagatii

Wszelkiego rodzaju boby cieszą się niesłabnącą sympatią, dlatego w ofercie Sagatii znajdziecie Panie wiele rodzajów peruk tego typu – w różnych kolorach, długościach i wariantach grzywek. To idealna peruka zarówno do codziennego noszenia, jak i na specjalne okazje. Syntetyczna peruka bob to świetny pomysł na to, by zaoszczędzić czas na przygotowanie idealnej fryzury. Każdy bowiem, kto choć raz „nosił” boba, wie, że jego układanie jest dość czasochłonne. Popularną peruką tego typu jest Cleopatra dostępna w różnych kolorach – miedzianej rudości, tycjanu, ceglastej czerwieni, jasnego blondu, ciemnego brązu z czerwonymi pasemkami, kasztanu, a także nieco odważniejsze mięta z czekoladą. Fryzura Kleopatry to równe włosy do połowy szyi z dość szeroką grzywką.
kolor: 613kolor: 130kolor: 1

Peruka bob bez wyraźnej grzywki

Oczywiście nie wszystkim pasuje peruka z grzywką. Dlatego oferujemy Paniom również wersje bez grzywki. W pierwszej kolejności warto się zapoznać z perukami z serii Victoria, która została wykonana z włosów syntetycznych umieszczonych na wygodnej siateczce Mono Top. Zakrywa ona całą część ciemieniową. Dzięki właśnie tej siateczce fryzura wygląda naturalnie i nabiera przestrzenności, która w przypadku boba wygląda wspaniale. Niepodważalną zaletą tej peruki jest jej przewiewność, dlatego świetnie sprawdza się nie tylko zimą czy jesienią, ale także latem i wiosną. Peruka posiada przedziałek na środku, a grzywka schodzi się z bokami, nie zakrywając czoła.

kolor: YS130H137S8kolor: YS4H8S2Kolor: YS124H613S8

 

Oryginalna peruka bob

Ciekawą alternatywną dla tej fryzury jest seria Benita. Fason ten przypomina tradycyjne, starsze boby. Peruka ta posiada półdługą grzywkę zaczesaną na bok, a jej włosy sięgają okolic policzków. Takie uczesanie doda każdej kobiecie nieco figlarności i odsłoni dolną partię twarzy. Świetnie będzie się prezentować na osobach, które mają regularne rysy twarzy.

kolor: YS84Hkolor: YS27CS6kolor: 6/33kolor: 10

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części jak i w całości.

star star-empty