Rodzaje mocowań tresek

Jednym z najczęściej wybieranych produktów w naszym sklepie są treski. Dzięki nim nasze włosy stają się bardziej obfite. Treski „uzupełniają” włosy, a także sprawiają, że fryzura wygląda atrakcyjniej. Podstawowym pytaniem, które słyszymy od naszych Klientów jest: w jaki sposób treski są mocowane do włosów? Istnieje wiele możliwości – warto je poznać, aby noszenie dopinek było wygodne i komfortowe. Z tego względu przygotowaliśmy dla Państwa krótką instrukcję związaną z siedmioma rodzajami mocowań tresek. Zapraszamy do lektury.

Najpopularniejsze mocowanie – krab

Kraby występują w większości tresek. Przykładem takiej treski jest model Sonia. Fason ten został wykonany z włosów syntetycznych, a krab służący do mocowania treski ma standardową długość 10 centymetrów. Krab występuje w 3 wersjach kolorystycznych – czarnym, brązowym i białym, w zależności od koloru włosów. Jest to spinka, która zapewnia stabilność dopiętych włosów. Krab jest niewidoczny i jest ukryty pod włosami.Zapewnia stabilność utrzymania treski. Dzięki niemu nie przemieszcza się na głowie. Sonia to przepiękna kaskada włosów o długości około 50 centymetrów dostępna w różnych kolorach.

 

Mini krab

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mocowanie typu mini krab jest to mniejszy odpowiednik wcześniej opisanego „kraba”. Działa dokładnie tak samo, tylko ma około 6 cm długości. Ten rodzaj mocowania jest zastosowany wyłącznie w dwóch modelach tresek  Nina 1 i Nina2 które idealnie nadają się dla tych z Państwa, których włosy są krótkie, słabe i rzadkie.

Mocowanie typu Banan

„Banan” lub „shogun” to długa spinka (około 15 centymetrów), która zbiera włosy z boków głowy na całej długości mocowania. Jej atutem jest to, że nie odstaje po założeniu i nie obciąża naturalnych włosów. Najlepiej utrzymuje się na włosach lekko falowanych, lub kręconych, na prostych może zsuwać się. Świetnie sprawdza się w przypadku długich tresek, np. Clarisy. Model ten to długie miękkie włosy tworzące zgrabną i delikatną falę. Długość treski to około 50 centymetrów (w stanie zwiniętym).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mocowanie gumką ze stoperami

Mocowanie za pomocą gumek wymaga może nico wprawy, ale efekt zaskoczy nawet najbardziej wyszukane gusta. Dzięki takiemu rozwiązaniu treski są bardzo wygodne, nie odstaja od głosy i po kilkugodzinnym noszeniu nie obciażają cebulek włosów, jak to może mieć miejsce w przypadku krabów, czy bananów. Aby założyć tego typu treskę (np. model Micheleq) wystarczy wysoko związać włosy gumką w koczek, następnie wczesując we włosy ukryte w tresce grzebyki, przykryć po całości siateczką-bazą treski. Siateczka w obwodzie posiada gumowe toczki z plastikowymi ściągaczami (stoperami), które pozwalają zacisnąć gumki i siateczkę. Po założeniu treski gumki owijamy dookoła treski i maskujemy pod włosami. Całość (nasz koczek i treskę) przekłuwamy na krzyż dwoma długimi szpilkami fryzjerskimi, lub wsuwkami. Dzięki temu treska zawsze pozostanie na swoim miejscu. Małą i lekką konstrukcję można z powodzeniem ukryć pod fryzurą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Połączenie siateczki i kraba

Kolejny przykład mocowania można znaleźć w tresce Natasza. Jest to połączenie spinki typu krab z dwoma grzebyczkami oraz gumką ze stoperem. Dzięki temu treskę można założyć na dwa sposoby- ekspresowo za pomocą kraba i poświęcając troszkę więcej czasu za pomocą siateczki z gumką i grzebykami. Treska Natasza charakteryzuje się bardzo miękkimi i sprężystymi włosami o długości około 48-50 centymetrów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pony Tail – przykład mocowania grzebyczkiem z ukrytą blaszką

Pony Tail to niezwykle wytrzymała treska, która jest odporna na wysokie temperatury. Dzięki temu można modelować ją suszarką lub prostownicą (do 220 stopni Celsjusza). Jej mocowanie odbywa się za pomocą blaszki, która rozprostowuje spięte gumką włosy. Grzebyczek znajdujący się w tresce w prosty sposób wkłada się za gumkę, dzięki czemu blaszka owija się wokół niej. Jest to bardzo efektowna treska, która cieszy się sporą popularnością wśród naszych Klientów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gumki z włosami

Gumki z włosów to najprostsza forma zakładania koczka-treski. Dzięki tego typu dopince możemy stworzyć puszysty kok z podwiniętych, kilkucentymetrowych włosów. Ta forma treski (Pola) jest najchętniej kupowaną przypinka przez osoby, które poszukują szybkiego i łatwego rozwiązania na fryzurę w minutkę. Gumkę oplątujemy dwu, lub trzykrotnie wokół swojego kucyka, lub koczka i przypinamy kilkoma wsuwkami do włosów .

Spinka automatyczna

Ostatnim typem mocowania, który występuje w naszych produktach jest spinka automatyczna. Ten typ mocowania jest mniej powszechny, bardziej popularny był w poprzednich dekadach.

spinka automatyczna - mocowanie treski

Wszelkie prawa do grafik i opisu- zastrzeżone. Zakaz kopiowania całości lub fragmentów.

star star-empty