Znasz alternatywę dla peruki z włosów naturalnych?

W gamie produktów Sagatia można znaleźć kilka modeli z włosami HB. Ale co to właściwie są włosy HB? Włos choć syntetyczny, właściwościami zbliżony do włosa naturalnego, który idealnie sprawdza się na lato, ponieważ peruka jest bardzo komfortowa przez to, że jest rzadka, lekka i półmatowa. 

Rzadka peruka niejednokrotnie lepsza od gęstej: w rzeczywistości jedynie nieliczne z nas są obdarzone gęstą czupryną, więc w przypadku peruk, rzadka peruka wygląda dużo bardziej naturalnie. Wiadomo, niektórym kobietom pasują geste i puszyste włosy, ale z reguły klientki stawiają na nieco rzadsze fryzury. Nie znaczy to wcale, że peruka ma za mało włosów, ma prześwity lub jest bardzo „oklapnięta”.
Jeśli chodzi o wagę peruki, włosy HB są znacznie lżejsze niż standardowe syntetyki. W podobnych modelach jest to różnica ok 40g, co jest już wyraźnie odczuwalne podczas użytkowania. Im lżejsza peruka – tym wygodniejsza, mniej ją „czuć”.
Włosy półmatowe przypominają włosy naturalne, które są zadbane, ale nie idealnie wypielęgnowane. Tak samo jak w przypadku gęstości włosów – nasze naturalne włosy bardo rzadko są tak zadbane, jak mogłoby się wydawać przy perukach syntetycznych. Włosy półmatowe mają delikatny połysk, ale sprawiają wrażenie delikatnie podsuszonych, tak jak naturalne włosy.
Grubość włosa HB również jest zbliżona do grubości włosów naturalnych o nieperfekcyjnej kondycji i wyglądzie. W skrócie – włos HB nie daje nieco mylnego w niektórych przypadkach efektu „włosów perfekcyjnie idealnych”, jak często bywa w przypadku włosów syntetycznych z tradycyjnego kanekalonu. Jest naturalnie „niedoskonały”, jak większość fryzur, jakie noszą kobiety.
Wracając jednak do rzadkości i kontynuując przez fryzurę – włosy nie opadają,  nie robią się ciężkie, a wręcz przeciwnie, unoszą się. Są również bardzo zwiewne, co ponownie daje efekt trochę nieidealnej fryzury.
Włosy HB lepiej sprawdzają się w perukach krótkich. Niestety, w przypadku peruk długich, włosy wystawione na wiatr dużo szybciej się plączą, trzeba pamiętać o ich rozczesywaniu i odpowiedniej pielęgnacji.

kolor: 6

Peruka Sabrina

 

kolor: R172

Peruka Celina

 

kolor: YS16H613S14

Peruka Luiza ze wstawką mono top

 

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabronione jest kopiowanie tekstu w części, lub w całości.

star star-empty